Máte pocit, že šéfka na vás sedí?

Zlá šéfka. S tou je práca mimoriadne nepríjemná. Spôsobuje aj vám kŕče v žalúdku? Riešenie existuje.

06.03.2014 15:00
debata
Mať zlú šéfku je peklo. Foto: SHUTTERSTOCK
zlá šéfka, prísna šéfka, šéfka Mať zlú šéfku je peklo.

Ju zmeniť nemôžete. Zmeniť však môžete svoj postoj k celej situácii. V prípade, že máte podozrenie, že šéfka si na vás zasadla, môžete toho veľa zmeniť, dokonca dosiahnuť, aby sa situácia celá obrátila. Príklad: šéfka nekritizuje nikoho, len vás. Čo spravíte, nič nie je dobré. Situácia už začína byť neúnosná. Vy chodíte s odporom do práce, a situácie, ktorej sa najviac bojíte, si už privolávate. Pretože v strese čakáte na šéfkinu reakciu.

Urobte to však inak. Pošpekuľujte cez víkend nad nejakým projektom, či nápadom, ktorým oživíte svoju rutinnú prácu, s cieľom zapáčiť sa jej. Jednoducho, tvárte sa, že nevidíte, že na vás sedí a že vás nemá rada. Čo najčastejšie sa jej tiež prihovárajte. Dávajte jej najavo, že vám záleží na jej názore, pretože ona môže z vás cítiť niečo, čo si neuvedomujete. Nejaký druh rivality a podobne. Buďte tiež pokorná, tým nič nepokazíte.

Keď nič nezaberie, neostane vám iné, ako za šéfkou nájsť s tým, že máte pocit, že nie je spokojná s ničím, čo navrhujete, čo robíte. Ak sa na to pripravíte psychicky, skúste sformulovať otázku, či ste v jej očiach vôbec pre firmu prínosom. Je to diplomatická otázka, ktorá v sebe skrýva túžbu, že ňou chcete byť! Ak nič nezaberie, odíďte, lebo si môžete koledovať o zdravotné problémy. Niekedy sa aj pri predloženej výpovedi zvykne šéfka spamätať. Lebo až vtedy si uvedomí, ako ďaleko to zašlo a čo tým svojím nepremysleným zákerným správaním spôsobila.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #výpoveď #zmena #zlá šéfka