Vyhnite sa v práci konfliktom. Ako?

, 28.02.2014 14:00
pracovný tím
V pracovnom tíme sa môžete cítiť dobre. Autor:

Možno vás budú kolegovia považovať za čudnú, no najlepšie spravíte, keď budete hovoriť čo najmenej.

A čo najviac k veci. Hovoriť k veci je vyjadrovať sa k pracovným veciam. No pozor, neusilujte sa príliš. Nie ste predsa v materskej škole, aby ste hľadali chyby na kolegoch a upozorňovali na ne pred všetkými. Ak si nejakú závažnú všimnete, taktne na to upozornite – medzi štyrmi očami. Kedykoľvek nebudete mať jasno v tom, ako sa zachovať, zamyslite sa nad tým, ako by sa to páčilo vám. Ako by ste prijali, keby vás niekto chcel upozorniť na chybu, ktorej ste sa dopustili?

Robte si svoje. Príďte do práce a pracujte. Tým nič nepokazíte. A keď nemáte čo na práci, tvárte sa, že pracujete. Dávajte kolegom čo najmenej príležitostí všimnúť si, že každú chvíľu fajčíte na balkóne, že keď idete na kávu, zdržíte sa zakaždým minimálne dve hodiny, že z obeda sa vraciate ako posledná a podobne. Väčšinu pracovného času trávte za svojím počítačom. A robte opäť to, čo si prajete, aby druhí robili vám: Nestarajte sa do druhých, koľko času trávia za počítačom oni. Neporovnávajte sa s nikým, budete oveľa šťastnejšia.

Po tretie, neupozorňujte na svoje úspechy. Pravdaže, každý túži po uznaní, ale skúste byť objektívna. Možno máte kolegov, ktorí nedosiahli ani spolovice to, čo vy. Nemajú finančné zázemie, ani bohatých rodičov, ani náhodou nepochádzajú z hlavného mesta, neštudovali semester v zahraničí a po vysokej škole sa nevybrali nikam do sveta. Ste ďalej. Viete to, buďte si toho vedomá, len im to preboha nedávajte najavo. Takto sa konfliktom vyhnete určite.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pracovný konflikt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Netrávte celé dni pred televíziou, spôsobuje vám to silné bolesti hlavy.
Zišlo by sa viac kontroly nad...

+ Na raňajky si dáte ovsenú kašu, bude to pre vás lepší začiatok do dňa.
Pozor na únavu a nedostatok spánku,...