Stále je čo zlepšovať. Aj v práci

Sú ľudia, ktorí sú so svojim životom spokojní. A preto na začiatku roka hľadajú, aké by si vlastne mali dať predsavzatie.

07.01.2014 16:00
pracujúca žena, žena v práci Foto:
Ilustračné foto.
debata

Ak k nim patríte, je to úžasné, ste šťastný človek. No vraví sa, že stále je čo zlepšovať. Pozrite sa na svoj pracovný život. Zrekapitulujte si rok 2013. Čo vám chýbalo? Čo by ste v rámci svojej pracovnej pozície chceli dosiahnúť? Vidíte, resp. potrebujete postup? Ak áno, potom si práve tento cieľ určite za záväzok do roku 2014.

Zlepšite aj pracovné vzťahy, ak poznáte svoje slabiny. Odporúča sa nosiť v kabáte napríklad gaštan, ktorý vám zakaždým pripomenie spomenúť si na svoj záväzok – ak trénujete napríklad vizualizácie, alebo si chcete niečo pritiahnúť silou myšlienky. Aby ste na to nezabudli, zakaždým, keď siahnete do kabáta, spomeniete si. Sú totiž ľudia, ktorí si dali za cieľ, že si každý deň budú priať to, čo im chýba. Budú si to pýtať „zhora“.

A nevravte, že ste dokonalá. To dokonalý človek o sebe nikdy nepovie. Aby váš mozog nezaháľal, pocvičte ho trochu. Zapíšte sa na kurz angličtiny či španielčiny, resp. zvoľte jazyk, ktorý vám v práci pomôže. Budete mať povinnosť, ktorá vám navyše oživí vašu každodennú rutinu a vďaka ktorej spoznáte nových ľudí.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #pracovné záväzky

+ Vaša cieľavedomosť vás môže dostať ďaleko, treba však vedieť kedy ju využiť.
Veľa ste pracovali, aby ste mali...

+ Obmedzte spracované potraviny a uprednostňujte čerstvé suroviny.
Snažte sa zapôsobiť hlavne na nadriadeného, iba...