Ak chcete vo firme vydržať dlhšie...

, 09.12.2013 15:40
pracujúca žena, žena v práci, oddych
Ilustračné foto. Autor:

Nová práca vraj patrí k najstresujúcim zážitkom vôbec. Chceme sa v nej pekne ukázať, veľa pracovať, dokázať šéfke, že sa nemýlila, keď si nás vyberala do tímu...

Možno dva týždne vám bude trvať, kým sa okolo seba rozhliadnete, ako to tam chodí. Možno budete mať v tíme jedinca, ktorý bude „kontrolovať“, kedy odchádzate z práce. Chvíľu teda potrvá, kým sa tam „usadíte“ a začnete si robiť svoju prácu. A kým pochopíte, že by ste sa prepínať nemali,lebo čo je veľa, to je veľa.

V prípade, že ste v práci dočasne a viete, že neskôr už príležitosť zarobiť toľko peňazí možno nebudete mať, ste v inej situácii. Ak však podpíšete zmluvu na dobu neurčitú, potom by ste si obrazne mali rozložiť aj energiu. Aby ste nedopadli ako vaša kamarátka-workoholička, potom dbajte na to, aby ste mali veľa odpočinku. Nie nad mieru, ale toľko, koľko vám patrí. V inom prípade začnete byť nespokojná a uvažovať o zmene.

Nepodceňujte oddych, nielen preto, aby sa telo stihlo naštartovať a získať energiu, ktorú stráca a potrebuje, ale aj preto, aby ste žili aj iným životom ako prácou. A mali sa večne na čo tešiť. Šetrite si dovolenku, ale potom urobte niečo bláznivé, čo vás vytrhne z reality a odpútate pozornosť od práce – napríklad si kúpte letenku niekam ďaleko a domov prídete ako vymenená.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#relax #nová práca #práca verzus oddych
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Všetko ste si vlastnou vinou pokazili, avšak môžete to ešte napraviť.
Dokážete toho zmeniť viac ako si...

+ Pár dní voľna by vám určite prospelo, možno aj na dovolenke.
Vaša práca sa bez vás nezrúti, myslite...