Aj vy v práci riešite problémy s koncentráciou?

, 21.08.2013 17:00
stres, únava, práca, zamestnanie
Únava? Niečo zaberie. Autor:

Nemôžete sa sústrediť, no prácu nemôžete odložiť a všetci od vás vyžadujú, aby ste isté veci dokončili?

Rýchly pomocník

Koľko ľudí by privítalo, keby mali v práci posteľ a po obede si aspoň na polhodinu mohli zdriemnuť. Každopádne, nejde to, aj keď energie by sme mali kvôli tomu rozhodne viac. Najväčší pomocník, po ktorom takto siahneme a je zaručený, je asi kofeín.

Prejdite sa

Lepšie ako ponevieranie sa po kancelárii, debatovanie s kolegami alebo pojedanie niečoho sladkého, bude určite krátka prechádzka. Choďte sa prejsť na čerstvý vzduch, napríklad so zámerom kúpiť si olovrant. Vánok spraví svoje.

Pusťte si hudbu

Prebudiť vás môže aj dobrá hudba. Pustite si do sluchátok niečo, čo obľubujete. Niečo veľmi živé a optimistické. Sledujte, čo vám najlepšie zaberá a podľa toho sa zariaďte. Vždy existuje spôsob, ako sa prebudiť. Občas stačí aj posunúť si o hodinu skôr olovrant. A čo pomáha jednoznačne, je nepoddať sa útlmu, prebiť ho nejakou aktivitou. A keď chcete „ožiť“ okamžite, siahnite po jednoduchých cukroch.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koncentrácia #v práci #kofeín #prechádzka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ranná káva vám nie vždy urobí dobre, snažte sa ju niečím nahradiť.
Zistíte potrebné informácie ohľadom...

+ Oddýchnite si pri dobrom filme či seriály, odreagujete sa.
Už nepoužívate staré auto, pokúsite sa o jeho...