Umývate jahody aj so zelenou stopkou? Je to správne či nie?

Jahody sú obľúbenou májovou lahôdkou. Aby ste si ich chuť, ale aj omamnú vôňu naozaj vychutnali, nerobte tieto chyby pri ich umývaní.

29.05.2024 13:00
jahody Foto:
Jahody ako chutná májová pochúťka.
debata

Odstraňujete zelenú stopku pred umývaním?

To je chyba. Ak odstránite stopku pred umytím, môže na tomto mieste dužina nasiaknuť vodou, čo môže poškodiť intenzívnu chuť ovocia. Zelenú časť nechajte na jahodách a odstráňte ju až po umytí.

Umývate jahody pod tečúcou vodou?

Púšťate na jahody prúd vody? Nie je to dobrý nápad – prúd vody z kohútika je príliš silný na krehké ovocie. Týmto spôsobom sa môže poškodiť ich štruktúra a tiež strácajú veľa zo svojej jedinečnej arómy. Jahody aj so stopkou jemne vložte do misky so studenou vodou. Miskou potom jemne pohybujte, aby sa nečistoty uvoľnili. Potom jahody opatrne preložte do sita a nechajte ich odkvapkať.

jahoda, Jahoda lesná Čítajte viac Vôňa drobných plodov je omamná, ale svoje benefity ponúkajú aj lístky jahody lesnej. Zmierňujú zápalové procesy v tele

Umyté jahody dávate hneď do chladničky?

Umyté jahody v chladničke strácajú svoju jedinečnú vôňu, najmä, ak sú už nakrájané. Navyše, vlhké jahody môžu rýchlejšie splesnivieť. Ak ovocie neplánujete konzumovať, skladujte jahody celé, so stopkou a neumyté v chladničke. Takto si zachovajú viac chuti.

Video
Sezóna jahôd sa pomaly rozbieha a na trhoviskách už sú šťavnaté jahôdky pripravené na to, aby skončili aj v týchto super jednoduchých kúskoch.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #jahody #umývanie ovocia

+ Nájdite si nejaký koníček posilní to vašu myseľ a oddýchnete si.
Raz sa vám darí a raz nie, skúste hľadať dôvody...

+ Zaslúžite si oddych, doprajte si ho čo najskôr a vycestujte do hôr na turistiku.
Ohľadom financíí ste nemali...