Torty ako zážitok, aj s príchuťou katastrofy! Ohurujúce výrobky zo semifinále sladkej šou musíte vidieť

Desiate kolo šou Pečie celé Slovensko bolo bohaté na torty. Mini-torty štvorica cukrárov v zložení Mirka, Tomáš, Luci a Timi piekla v osobnej výzve, efektné tsunami torty sa dostali k slovu v kreatívnej.

05.12.2023 09:00
Luci Foto:
Luci a jej tsunami torta s názvom Cirkusové šapitó.
debata

Bento torta – tak znela osobná výzva. Ide o tortu, ktorá pochádza z južnej Ázie a u súťažiach preverila prácu s prípravou drobných dezertov. Torta v semifinále nemala byť väčšia ako 12 centimetrov a súťažiaci ju pred porotkyne priniesli v malej krabičke. Vo výzve najviac zaujala Luci a jej tortička v retro dizajne, ten ocenila najmä Petra Tóthová. Retro dizajn však v sebe ukrýval trendové chute a tak mohla byť Luci po pozitívnych výrokoch porotkýň naozaj spokojná. Miniatúrne tortičky sa vydarili aj ostatným finalistom – pozrite si v galérii všetky torty zo semifinále.

Luci a jej tsunami torta s názvom Cirkusové...
Tomáš skončil v sladkej šou tesne pred bránami...
+5Mirka a jej tsunami torta s názvom Sladká sopka.

Bola to práve Luci, ktorá zabodovala aj v kreatívnej výzve. Jej tsunami torta s názvom „Cirkusové šapitó“ bola dokonalým príkladom zážitkového pečenia. Pri tsunami torte ide o efekt tečúcej polevy, ktorá sa rozleje po obvode torty (z toho pochádza názov tsunami). Aby sa wau efekt podaril, treba vytvoriť bariéru, ktorá sa zodvihne a následne sa na tortu vyleje láva z pripravenej polevy. Samozrejme, cukrárom sa musela podariť aj správna konzistencia lávy (polevy) tak, aby nestekala veľmi rýchlo ani pomaly.

tomáš Čítajte viac Okamih, ktorý málokoho nerozplakal. Tomáš skončil pred dverami finále, so sladkou šou sa rozlúčil dúhovou tortou

Aj vďaka výborným tortám sa Luci v závere semifinále, po ktorom šou opustil Tomáš, stala pekárkou týždňa. Bol to práve Tomáš, kto sa počas desiateho kola postaral o najdojímavejšie okamihy sladkej šou, keď v kreatívnej výzve upiekol dúhovú tortu, následne z jeho úst odznelo aj krásne venovanie – viac tu.

Tomáš a jeho elegantná cannoli veža  s názvom...
Tomáš a jeho tanierový dezert Prijmeš moju ružu?.
+8Tomáš a Mirka 8. kole šou Pečie celé Slovensko.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Pečie celé Slovensko

+ Kondícia sa zlepší a vy si trúfnete aj na dlhšie turistické prechádzky.
Aj vo financiách máte...

+ Vyhýbajte sa stresu, nájdite aktivity, ktoré vás uvoľňujú a tešia.
Rozumné investície sa čoskoro...