Tento úžasný taliansky koláč nepoznáte? Chyba! Podľa porotkyne Petry ho zvládne každý

Možno ste názov "Torta della nonna" ešte nepočuli, ale ide o tradičný taliansky koláč, ktorý nie je podľa porotkyne Petry Tóthovej na prípravu zvlášť náročný.

26.11.2023 00:00
petra tóthová, jožka Foto:
"Torta della nonna" - tak znie technická výzva v 9. kole šou Pečie celé Slovensko, vybrala ju porotkyňa Petra.
debata

V deviatej epizóde šou Pečie celé Slovensko sa bude piecť v znamení Talianska. Pätica cukrárov sa popasuje s nasledujúcimi zadaniami – v osobnej výzve upečú pravú taliansku pizzu. Technická výzva znie: „Torta della nonna“ a v kreatívnej výzve to bude dezert „Veža z cannelloni“.

pečie Čítajte viac Vieme, aké torty sa budú piecť vo veľkom finále sladkej šou! O novom majstrovi pekárovi rozhodnú 3D výtvory na tému...

Možno ste názov „Torta della nonna“ ešte nepočuli, ale ide o tradičný taliansky koláč, ktorý nie je podľa porotkyne Petry Tóthovej na prípravu zvlášť náročný. V preklade ide o babičkinu tortu. „Áno, dezert je málo známy, ale taký jednoduchý, že ho môže upiecť naozaj každý. Skladá sa z maslového cesta, pudingového krému a orieškov,“ prezrádza porotkyňa Petra, ktorá túto výzvu pre finalistov vymyslela. A hoci recept je naozaj jednoduchý, trik je ukrytý v príprave krému. Aký? Dozviete sa vo videu!

Video
Zdroj: RTVS

Ako sa bude piatim cukrárom dariť v talianskom kole si pozrite v nedeľu o 20:30 na Jednotke v šou Pečie celé Slovensko.

Danka a jej tanierový dezert Brusnicový peň.
Timi a jej tanierový dezert Kokosový orech.
+3Tomáš a jeho tanierový dezert Prijmeš moju ružu?.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #šou Pečie celé Slovensko