Jedným zo spôsobov, ktorým tak môžete urobiť, je vyskúšať pripraviť tekvicový koláč (alebo ak chcete po anglicky – pumpkin pie). Táto dobrota má dlhoročnú históriu a v Severnej Amerike je pripravovali už zhruba od sedemnásteho storočia. Domovom tekvice je práve Severná Amerika, no boli to prisťahovalci (a kolonizátori), ktorí sa s tekvicou hrali aj v kuchyni a od sedemnásteho storočia sa objavujú prvé zmienky o príprave tekvicových jedál a tiež slávneho pumpkin pie.
Čítajte viac Neuveriteľné! Kysnuté cesto sa pod rukami súťažiacich sladkej šou menilo na obdivuhodné 3D výtvoryV priebehu rokov sa dobrota s tekvicovým základom rozšírila do väčšej oblasti Ameriky a dnes patrí k obľúbeným dezertom, ktoré sa zvyknú servírovať ako posledný chod po večeri na Deň vďakyvzdania. Čo by však mohlo na tekvicovom koláči zaujať slovenského našinca, je najmä jeho chuť a výrazné spojenie sladkosti s vôňou aj chuťou korenín v plnke, ktorá sa servíruje v lahodnej sladkej kruste z cesta. V predvianočnom a zimnom období je tekvicový koláč ukážkovou alternatívou dezertu, ktorý sa hodí ku káve, horúcemu čaju alebo napríklad vianočnému punču. Ak vás teda predchádzajúce riadky navnadili, pokračujte a skúste to aj s receptom. Ten, ktorý ponúkame, pochádza zo stránky Sallysbakingaddiction.com.
Cesto, ktorým vyložíte formu, sa dá kúpiť už hotové v obchode, alebo ho pripravíte z múky, masla, vajíčok, štipky soli a ľadovo studenej vody. Viac si pozrite tu. Pri príprave chutnej plnky prichádza tá väčšia zábava. Tekvicový koláč (ktorý sa v niektorých častiach Ameriky nahrádza plnkou zo sladkého zemiaka) potrebuje naozaj intenzívnu chuť a dobrú textúru plnkovej masy.
Čítajte viac Presolili ste? 6 skvelých kuchynských trikov, ako môžete jedlo zachrániťBudete potrebovať zhruba pol kila tekvicového pyré, prípadne si tekvicu môžete nastrúhať na jemnom strúhadle. V miske zmiešajte 3 vajíčka, 250 gramov hnedého cukru, pyré, jednu smotanu (250 ml), 60 ml plnotučného mlieka a jednu lyžičku kukuričného škrobu. Dobre premiešajte a následne ochucujte. Nezabudnite na štipku soli, pridať následne môžete mletú škoricu, mleté klinčeky, najemno zomletý zázvor a nastrúhaný muškátový oriešok. Cestom vysteľte formu na pečenie, pričom následne do neho vylejete tekvicovú plnku. Koláč pečte v rúre pri teplote zhruba 190 stupňov Celzia od 50 do 60 minút. Cesto si môžete tiež čiastočne predpiecť a následne doň vliať plnku a dopiecť ho. Rád a návodov nájdete na internete niekoľko. Podeľte sa potom s nami pokojne o výsledok.
Zoznam surovín a textový postup nájdete v recepte Tekvicová polievka s datľovým pyré podľa Miroslava Buľovského na Varecha.sk