Partnerka na pekné telo
Uhorka nemá veľa bielkovín, ale podieľa sa významne na ich efektívnom vstrebávaní. Výsledkom je, že využijete bielkoviny z jedla efektívnejšie a uhorka vám nepridá žiadne prázdne sacharidy. Vďaka tomu sa výsledky prejavia pozitívne aj na váhe.
Zásobáreň dobrých vitamínov
Uhorka je prírodnou zásobou výživných látok. S uhorkou prijímate vitamín C , vitamín K, horčík, draslík, mangán. Uhorková šupka zasa skrýva prekvapujúci podiel vitamínu A, aj vysoký obsah kremíka.
Uhorka ozdraví črevá aj imunitu
Podstatou uhorky je 96 % vody a zvyšok sú zdraviu prospešné látky. Tak by sa dala uhorka zhrnúť v skratke. Preto je veľkým pomocníkom pri dobrom trávení, správnej činnosti čriev a bojuje proti zápche. Je to aj vďaka pektínu, rozpustnej vláknine, ktorá podporuje kvalitné vyprázdňovanie. Upokojuje žalúdok a pomáha aj pri jeho zápaloch. Keďže sa črevná sústava do veľkej miery podieľa aj na imunite organizmu, uhorka ju prirodzene podporí.
Čítajte aj Karfiol – zelenina, ktorá vás prekvapí množstvom priaznivých účinkovUhorka na oči
Možno ste videli aj vo filmoch prikladanie uhorky na očné viečka. Nuž, uhorka skutočne na oči pomáha. Nemusíte si ju však prikladať, stačí aj konzumovať. Obsahuje protizápalové látky a antioxidanty, ktoré bránia vzniku šedého zákalu. Prikladanie uhorky má význam pri zlepšení hydratácie pokožky.
Uhorkou proti rakovine
Ide o zeleninu známu zvučným kalibrom v boji proti rakovine. Je skvelá v prevencii. Obsahuje fytochemikálie a antioxidanty, ktoré v tele eliminujú pôsobenie voľných radikálov. Práve tie sú totiž často zodpovedné za vznik rakovinového bujnenia.