Zázvorová voda - 3 dôvody, prečo ju piť práve v tomto období

22.11.2020 13:00
zazvor
Kto by nepoznal zázvor? Ale čo jeho účinky - viete, čo dokáže práve v tomto období?

Ak máte naponáhlo, majte doma po ruke "zázračný" zázvorový olej.

Zázvorovú vodu si pripravíte celkom ľahko – olúpte kúsok zázvoru veľký ako palec a nakrájajte ho na jemné plátky. Zalejte šálkou vriacej vody a nechajte stáť asi 10 minút. Ak sa ponáhľate, ide to ešte rýchlejšie – do šálky horúcej vody jednoducho pridajte 15 až 20 kvapiek zázvorového oleja.

Jesenné počasie v nás nevyvoláva práve najpríjemnejšie pocity. Aj v tomto prípade je nápomocná zázvorová voda – chuťové poháriky v ústach spočiatku vnímajú pikantnosť zázvoru ako bolesť. Vďaka tomu mozog uvoľňuje telu vlastný hormón zmierňujúci pocit bolesti a ten navodzuje príjemný pocit šťastia.

Keď sú vírusy v presile, mala by byť šálka zázvorovej vody naším pravidelným pomocníkom v boji s nimi. V zázvore sú obsiahnuté látky, ktoré sú považované za jeden z najlepších prírodných zabijakov baktérií a vírusov. Pikantné látky navyše stimulujú krvný obeh aj v nosových slizniciach. Tie sa potom môžu lepšie chrániť pred napadnutím vírusmi a rýchlejšie transportovať patogény preč zo sliznice. Zázvorová voda môže často premôcť nádchu v jej zárodku.

Podľa štúdie Kolumbijskej univerzity v New Yorku zázvorová voda stimuluje metabolizmus a zvyšuje tak počet spálených kalórií. Ale nielen to – vedci tiež zistili, že účastníci testu jedli menej potom, čo vypili zázvorovú vodu. Je preto zrejmé, že sa vďaka tejto vode rýchlejšie dostaví pocit sýtosti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zázvorový olej #zázvor #vírus #nádcha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prinúťte sa viac cvičiť a robiť niečo pre vaše telo, chce to cvičiaci plán.
Sú dni kedy si treba od práce...

+ Doprajte vašej pokožke dostatok hydratácie, potrebuje pomoc kozmetičky.
Nemajte strach povedať šéfovi vaše...