Ak pečiete, neváhajte! Svoje umenie môžete predviesť celému Slovensku

Amatérske pekárky a pekári, cukrárky a cukrári a všetci, ktorí chcú predviesť svoje umenie, môžu prihlásiť do pripravovanej televíznej šou RTVS Pečie celé Slovensko.

19.11.2020 11:00
Peče celá země Foto:
Šou Peče celá země sa v Čechách tešila vysokej sledovanosti.
debata

Reality šou verejnoprávnej BBC „The Great British Bake Off“, ktorá si takmer hneď po prvom odvysielaní v roku 2010 získala obrovskú popularitu, sa okrem iného môže pochváliť tromi cenami BAFTA. Predala sa do viac ako 30 krajín sveta.

Relácia Pečie celé Slovensko vychádza z licenčného formátu televízie BBC. V minulom roku si ho mohli pozrieť aj diváci v Českej republike pod názvom Peče celá Země, kde si finálovú časť pozrelo viac ako 1,7 milióna ľudí. V budúcom roku prinesie šou Pečie celé Slovensko v slovenskej premiére na obrazovky Jednotky RTVS.

Už v týchto dňoch však bola spustená výzva pre registráciu súťažiacich, ktorí chcú predviesť svoje pekárske umenie a ukázať lásku k pečeniu. Amatérske pekárky, pekári, cukrárky a cukrári majú šancu začať cestu za svojím sladkým snom na stránke www.pecieceleslovensko.sk vyplnením registračného dotazníka.

Výber súťažiacich prebehne v troch kolách. Prvým je vyhodnotenie dotazníkov, následne budú vybraní účastníci kontaktovaní telefonicky a tí najlepší budú pozvaní na osobný pohovor, kde predvedú svoje pekárske a cukrárske zručnosti. Do súťaže sa môžu prihlásiť všetci milovníci pekárstva a cukrárstva starší ako 16 rokov, ktorí sa tomuto remeslu nevenujú profesionálne.

Diváci sa na jeseň budúceho roka môžu tešiť na 10 súťažných epizód, ako aj na vianočný a celebrity špeciál. RTVS prostredníctvom šou Pečie celá Slovensko nielen pozitívne odprezentuje slovenskú tradíciu v pečení a cukrárstve, ale zároveň pomôže amatérom preraziť a stať sa profesionálmi.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #pečenie #torta #koláč #Pečie celá krajina

+ Mali by ste začať myslieť aj na seba a svoje telo nejde o vzhľad ale zdravie.
Vyhľadávanie spätnej väzby vám...

+ Vyhýbanie sa fajčeniu a iným toxickým návykom predlžuje život.
Zodpovednosť vás posunie vyššie, len je tažké sa...