Projekt Viem, čo zjem bude na školách pokračovať, od septembra prináša novinku

Štvrtý ročník projektu zdravej výživy detí "Viem, čo zjem" sa blíži k svojmu koncu.

27.06.2020 12:00
deti, mlieko, mliečne výrobky, jedáleň, škola Foto:
Ako sa stravujú vaše deti?
debata

Aj v tomto školskom roku bol pre školy atraktívny, o čom svedčí fakt, že sa doň zapojilo takmer 11 000 žiakov zo 104 základných škôl z celého Slovenska.

Projekt „Viem, čo zjem“ ukázal, že slovenské základné školy kladú stále väčší dôraz na vzdelávanie detí v oblasti zdravého životného štýlu. V aktuálnom ročníku sa žiaci vzdelávali trochu inak než v minulých rokoch. K dispozícii mali až 6 digitalizovaných lekcií, vďaka ktorým sa dostali k novým vedomostiam interaktívnou formou. Učebné materiály tak dopĺňali interaktívne hry či videá pre žiakov.

Žiaci sa vzdelávali a cvičili aj počas karantény

Triedy zapojené do projektu absolvovali v prvom polroku prednášky na tému Hygiena potravín, ktoré na všetkých školách realizovali lektori z Úradu verejného zdravotníctva SR. Realizácia prednášok k ďalším témam bola pre školy z dôvodu prerušenia kontaktnej výučby dobrovoľná. Mnohé z nich sa ju však aj napriek tomu rozhodli zrealizovať online. Triedy sa počas roka mohli zúčastniť dvoch kôl dobrovoľných súťaží a nazbierať tak cenné body a zabojovať o hlavú výhru v podobe cvičebných pomôcok pre školu v hodnote 500 eur. Po prvej súťaži „Malí spisovatelia“ premiešala karty druhá súťaž s názvom „Športová výzva – trénujeme doma“. V rámci nej si žiaci zacvičili podľa zábavného videa, ktoré pre projekt v čase prerušenej výučby pripravili skúsení tréneri z iniciatívy Fit Kids.

Nový voliteľný predmet

Projekt „Viem, čo zjem“, realizovaný s podporou spoločnosti Nestlé, prináša od nového školského roka obrovskú novinku. S rovnakým názvom bude pre školy dostupný aj ako voliteľný predmet určený pre 5. ročníky a zaradiť ho bude možné do rámcového učebného plánu prostredníctvom disponibilných hodín. Vzdelávací štandard a metodické materiály k predmetu „Viem, čo zjem“ boli vytvorené v spolupráci so Štátnym pedagogickým ústavom SR. Učebné materiály k predmetu sú zdarma a v rozsahu 30 vyučovacích hodín boli pre pedagógov vytvorené komplexne na celý školský rok. Ak sa pedagóg rozhodne pre tento voliteľný predmet, nemusí si k výučbe pripravovať žiadne ďalšie materiály. Stačí školu registrovať na internetovej stránke projektu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #škola #zdravá strava #jedáleň #viem #čo zjem

+ Snažte sa dbať hlavne na stravu, hlavne to vás dokáže udržať zdravých.
Uvažuje sa o vašom povýšení, využite...

+ Na vaše telo nemá dobrý vplyv riedky vzduch, snažte sa vyhýbať výškam.
Začnite si odložené peniaze konečne...