Projekt Viem, čo zjem bude na školách pokračovať, od septembra prináša novinku

27.06.2020 12:00
deti, mlieko, mliečne výrobky, jedáleň, škola
Ako sa stravujú vaše deti? Autor:

Štvrtý ročník projektu zdravej výživy detí "Viem, čo zjem" sa blíži k svojmu koncu.

Aj v tomto školskom roku bol pre školy atraktívny, o čom svedčí fakt, že sa doň zapojilo takmer 11 000 žiakov zo 104 základných škôl z celého Slovenska.

Projekt „Viem, čo zjem“ ukázal, že slovenské základné školy kladú stále väčší dôraz na vzdelávanie detí v oblasti zdravého životného štýlu. V aktuálnom ročníku sa žiaci vzdelávali trochu inak než v minulých rokoch. K dispozícii mali až 6 digitalizovaných lekcií, vďaka ktorým sa dostali k novým vedomostiam interaktívnou formou. Učebné materiály tak dopĺňali interaktívne hry či videá pre žiakov.

Žiaci sa vzdelávali a cvičili aj počas karantény

Triedy zapojené do projektu absolvovali v prvom polroku prednášky na tému Hygiena potravín, ktoré na všetkých školách realizovali lektori z Úradu verejného zdravotníctva SR. Realizácia prednášok k ďalším témam bola pre školy z dôvodu prerušenia kontaktnej výučby dobrovoľná. Mnohé z nich sa ju však aj napriek tomu rozhodli zrealizovať online. Triedy sa počas roka mohli zúčastniť dvoch kôl dobrovoľných súťaží a nazbierať tak cenné body a zabojovať o hlavú výhru v podobe cvičebných pomôcok pre školu v hodnote 500 eur. Po prvej súťaži „Malí spisovatelia“ premiešala karty druhá súťaž s názvom „Športová výzva – trénujeme doma“. V rámci nej si žiaci zacvičili podľa zábavného videa, ktoré pre projekt v čase prerušenej výučby pripravili skúsení tréneri z iniciatívy Fit Kids.

Nový voliteľný predmet

Projekt „Viem, čo zjem“, realizovaný s podporou spoločnosti Nestlé, prináša od nového školského roka obrovskú novinku. S rovnakým názvom bude pre školy dostupný aj ako voliteľný predmet určený pre 5. ročníky a zaradiť ho bude možné do rámcového učebného plánu prostredníctvom disponibilných hodín. Vzdelávací štandard a metodické materiály k predmetu „Viem, čo zjem“ boli vytvorené v spolupráci so Štátnym pedagogickým ústavom SR. Učebné materiály k predmetu sú zdarma a v rozsahu 30 vyučovacích hodín boli pre pedagógov vytvorené komplexne na celý školský rok. Ak sa pedagóg rozhodne pre tento voliteľný predmet, nemusí si k výučbe pripravovať žiadne ďalšie materiály. Stačí školu registrovať na internetovej stránke projektu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zdravá strava #viem #škola #jedáleň #čo zjem
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku