3 zásadné chyby počas raňajok, ktorým sa počas chudnutia vyhnite

07.08.2019 11:00
raňajky, cereálie, výživa
Čo si zvyknete dopriať na raňajky? Autor:

Kedy raňajkujete? Počítate kalórie správne? A čo bielkoviny, sú ráno na vašom tanieri?

Neskoré raňajky

Veľa ľudí hneď, ako vstanú z postele, hlad nepociťujú a prvé jedlo tak odkladajú na neskôr. Platí však zásada, že čím skôr sa naraňajkujete, tým lepšie je to pre celkový metabolizmus. Napriek tomu veľa ľudí raňajkuje až po príchode do práce, medzi 9.00 a 10.00, čo je už neskoro. Ale robia ešte väčšiu chybu a tou je vynechanie raňajok.

Pri počítaní kalórií zabudnete na nápoje

Porcia miešaných vajec má 200 kcal, obložená žemľa asi 400 kcal – ľudia, ktorí chcú chudnúť, musia mať o prijatých kalóriách počas dňa prehľad. Pri diétovaní však často zabúdajú, že raňajky sú aj o nápojoch. Ak si doprajete napríklad latte, pripočítajte 200 až 300 kcal, podľa jeho veľkosti. Káva sama o sebe má minimum kalórií, problém nastane, ak si do nej pridáte smotanu (50 kcal) či lyžičku cukru (16 kcal). Takže ranná káva so smotanou a dvoma lyžičkami cukru znamená takmer 100 kcal.

Málo bielkovín

Bielkovina zasýti na dlhší čas, vynechávať ju pravidelne počas raňajok sa preto nevypláca, pretože hlad sa prihlási o slovo o čosi rýchlejšie. Odporúča sa 20 g bielkoviny na raňajky, aby hladina inzulínu „nekolísala“ a my aby sme nepociťovali útoky hladu z náhleho poklesu inzulínu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#dieťa #raňajky #kalórie #počítanie kalórií
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Podstúpite všetky vyšetrenia, až potom môžete robiť rozhodnutia.
Hádkami v práci si len sami škodíte,...

+ Mali by ste viac začať myslieť aj do budúcnosti, hlavne na svoje zdravie.
Nebojte sa povinností, ak...