Na tento moderný spôsob potrebujeme, samozrejme, vákuovačku, vákuovacie vrecká a vrecká do mrazničky. Mäso nakrájame na jednotlivé porcie – pre štvorčlennú rodinu pripravíme na jeden balíček štyri porcie mäsa. Rozdelené mäso vložíme do obyčajných vreciek do mrazničky a dobre ich zatvoríme. Balíčky mäsa dáme zmraziť minimálne na dva dni. Mäso obsahuje vodu, ktorá týmto vsiakne do mäsa, čo potom pomôže pri vákuovaní. Zmrazené mäso vyberieme z mraziacich vreciek a vložíme do vákuovacích vreciek. Riadime sa návodom k vákuovačke a balíčky správne uzavrieme. Vákuovo zabalené balíčky dáme späť do mrazničky.
Pozor na vysušenie
Surové mäso uchovávame vždy zakryté, ak ho uložíme do chladničky v papieri z obchodu alebo zabalené v utierke, dočkáme sa nepríjemného prekvapenia – papier či utierka sa k mäsu prilepia a vypijú z neho šťavu, takže mäso po úprave nebude chutné.
Mleté mäso a koreniny
Mleté mäso na prípravu fašírok by malo byť viac či menej pikantné a dobre okorenené. Odporúča sa čierne korenie, ale aj cesnak, majorán, cibuľa, pamajorán a čili. Výborné je pridať do sekanej z mletého mäsa lyžicu horčice.
Odpočinok v kyslom mlieku
Kvalitu hovädzieho mäsa môžeme zlepšiť tak, že ho pred úpravou necháme asi na dve hodiny odležať v kyslom mlieku, ktoré potom môžeme použiť do omáčky. A ak chceme mať silnú hovädziu polievku, necháme mäso čo najdlhšie odležať vo vode teplej 60–70 °C, keď dochádza k intenzívnemu vylúhovaniu šťavy.