Zdravší Silvester: Menej majonézy

29.12.2018 12:00
syrová roláda
Chutnou a estetickou možnosťou bez majonézy je syrová roláda. Autor:

Klasické silvestrovské chlebíčky s majonézovou nátierkou môžeme nahradiť zeleninovými chuťovkami napríklad s nátierkou z tvarohu.

Namiesto pečiva možno použiť ako podklad obľúbenú zeleninu – napríklad na pláty alebo na kolieska nakrájanú uhorku. Nátierku pripravíme z tvarohu, do ktorého môžeme na zjemnenie chuti primiešať trochu masla a nasekaných byliniek. Možností na ochutenie nátierky je množstvo – do tvarohu môžeme pridať cesnak, chren, strúhaný syr alebo tuniaka.

Cukrové mandle so škoricou

Cukrové pražené mandle so škoricou sú ozajstnou pochúťkou. Štvrť kila cukru so 150 ml vody treba miešať na platničke do zožltnutia. Potom prisypať štvrť kila mandlí, prisypať trochu mletej škorice a miešať dovtedy, kým sa cukor nabalí na mandle. Nakoniec pridať 20 g prevareného masla a zamiešať.

Syrová roláda

Chutnou a estetickou možnosťou je syrová roláda – stačí plátky tvrdého syra rozložiť na plechu na alobal a nechať rozohriať v rúre. Po vychladnutí získame jeden syrový plát, ktorý môžeme potrieť a posypať hocičím chutným, čo nám napadne – šunkou, vajíčkami natvrdo či spareným čerstvým špenátom, zrolovať a na druhý deň krájať.

Pečené šampiňóny

Chuťovka z pečených šampiňónov sa pripravuje jednoducho – väčším hubám treba vyrezať nožičku, do každého klobúčika vložiť kúsok masla, potrieť prelisovaným cesnakom a vrchovato zasypať strúhaným syrom. A nakoniec len upiecť v rozpálenej rúre, stačí 5 minút.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#majonéza #mandle #syr #silvestrovské občerstvenie #šampiňóny #chlebíčky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnite viac premýšľať nad tým čo jete, budete tak zdravšie jesť.
Nesťažujte sa neustále na svoju prácu,...

+ Nezabúdajte, že aj vaše pracovné prostredie musí zdravo pôsobiť.
Počúvajte to, čo hovoria v práci...