Menej ako 100 kalórií! Pripravte si domáce nanuky

12.07.2018 14:30
nanuk, avokádo
Pripravte si domáce nanuky. Autor:

Čosi studené a osviežujúce sa na terase či v záhrade hodí. Aj vtedy, ak si dávate pozor na kalórie. Pripravte si nízkokalorický domáci nanuk, tu sú recepty.

Mango a kokos (6 porcií) – 50 kcal na jednu porciu

Mango ošúpte, odstráňte kôstku a dužinu pokrájajte na menšie kúsky. Nechajte ho v mrazničke 3 hodiny. Bio limetku umyte a vytlačte z nej šťavu. Zmrazené kúsky manga vložte do mixéra, prilejte limetkovú šťavu a 2 PL práškového cukru. Zmixujte. Po rozmixovaní primiešajte 4 PL kokosového jogurtu, naplňte nanukové formičky a nechajte asi hodinu v mrazničke.

Broskyňový sorbet mrazený (6 porcií) – 75 kcal na jednu porciu

350 gramov zrelých broskýň umyte, zbavte kôstky a pokrájajte na menšie kúsky. Vložte do mixéra a zmixujte. 60 g cukru a 2 PL citrónovej šťavy dajte do hrnca, zahrejte a povarte 2 minúty. Nechajte vychladnúť a vmiešajte do zmixovaných broskýň. Zmesou naplňte 6 mištičiek či foriem a nechajte zmraziť asi 4 hodiny.

Mätovo-melónová zmrzlina (2 porcie) – 96 kcal na jednu porciu

Červený melón orzrežte, pokrájajte na malé kúsky a zbavte ho jadierok. Kúsky vložte do mixéra, pridajte asi 10 lístkov čerstvej mäty a zmixujte na jednoliatu hmotu. Naplňte nanukové formy a nechajte v mrazničke zmrznúť niekoľko hodín.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#leto #kalórie #nanuk #kokos
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na kávu zabudnite, zelený čaj vám spraví rovnakú iba zdravšiu službu.
Sami si môžete zato, že nič...

+ Kávu vymeňte za horúci čaj, nebudete mať problémy s trávením.
Len ľútosť vám nepomôže, budete musieť začať...