Koktejlový ošiaľ zimy? Pripite si štýlovo aj chutne

25.11.2017 08:00

Chýba vám čas koktejlov, ktoré ste si objednávali v lete na terase obľúbeného baru v meste? Ale kto povedal, že zima je obdobím, keď sa pije len varené víno?

Niektoré miešané nápoje sú priam stvorené na to, aby ste ich pripravovali a ochutnávali práve počas chladnejších mesiacov roka. Zväčša kombinujú chute (ale tiež vône), ktoré sú typické pre toto obdobie.

Vyskúšajte miešané nápoje zimy.

Nechýba vanilka, jablko, niekde škorica, ale objavujú sa aj prvky ako čokoláda, kakao či napríklad sladké drievko, aníz a podobne. Hoci väčšina koktejlov sa aj v tomto čase podáva za studena, môžete zaexperimentovať a vyskúšať niečo na „teplú“ nôtu. Ale pozor, s popíjaním opatrne – takéto koktejly ľahko stúpajú do hlavy.

Zimný drink na vyskúšanie

Cointreau Fizz
Do pohára s ľadom nalejte najprv poldeci likéru Cointreau, pridajte 15 ml čerstvej citrónovej šťavy, lyžičku vanilkového sirupu, 30 ml čerstvej jablkovej šťavy a dolejte 40 ml sódy.

Na ozdobenie sa celkom logicky núka plátok čerstvého jabĺčka. Aby vynikla vôňa, však môžete využiť aj sušené jablko, prípadne kúsok vanilkového struku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#alkohol #drink #koktejl #zima
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezanedbávajte svoje zdravie, starajte sa o seba za každých okolností.
Študujte pokým môžete, vaše...

+ Porozprávajte sa so svojim lekárom a problémoch, ktoré vás dlhšie trápia.
Dodržujte pracovnú dobu, v...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk