Potraviny, ktoré vám vyčistia telo

23.05.2016 15:00
Cibuľa patrí medzi obľúbené potraviny v...
Cibuľa patrí medzi obľúbené potraviny v slovenskej kuchyni. A pre naše telo je prínosom. Autor:

Cibuľa či tekvica? Ktoré ďalšie potraviny pomôžu pri čistení organizmu?

Cibuľa

Je ozajstnou zbraňou proti voľným radikálom v tele, ktoré môžu výrazne oslabiť organizmus. Cibuľa riedi krv, čistí črevá a posilňuje imunitný systém.

Tekvica

Toxíny a voľné radikály nemajú v boji s tekvicou veľkú šancu vzhľadom na to, že tento plod je plný vlákniny a vitamínov. Vďaka vysokému podielu vlákniny sa trávenie rozhýbe, telo sa detoxikuje a odvodňuje.

Čili

Aj vy sa začnete pri konzumácii čili potiť? A to je dobre, z tela sa totiž vylúčia škodliviny. Nehovoriac o jeho stimulačných účinkoch na metabolizmus a trávenie. Aj týmto spôsobom sa telo čistí.

Kel

Nie všetkým stravníkom je táto zelenina pochuti a to nie je dobre. Ide totiž o účinnú zelenú zbraň pri zbavovaní tela škodlivých látok, pretože čistí pečeň. Tto má priaznivý vplyv na krvný obeh, trávenie aj imunitu.

Citrusové plody

Stimulujú metabolizmus, posilnia imunitný systém, vylepšia krvný obraz. Obsahujú veľa vody a s vodou sa lepšie vstrebávajú živiny do organizmu, trávenie nie je takým problémom. Vláknina v nich obsiahnutá takisto pomáha čistiť tráviaci trakt.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zázvor #cibuľa #organizmus #čili #tekvica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Priznajte si svoje problémy a môžete ich začať riešiť efektívnejšie.
Uhraďte najskôr všetky svoje záväzky,...

+ Zabudnite dnes na televíziu, prospeje to vašim očiam.
Prineste do vašej práce nové nápady z ktorých budú...