Drobné ovocie aj hrušky! Ak si chcete udržať hmotnosť, jedzte ich

, 17.05.2016 13:00
hruška, hrušky
Schudnúť vám pomôžu aj hrušky. Autor:

Ovocie bohaté na flavonoidy pomôže pri chudnutí. Ktoré to je?

Ako uverejnili vedci z Univerzity v Harvarde, ľudia, ktorí jedia častejšie ovocie, zostávajú štíhli. A to vraj z celkom pšecifického dôvodu – ovocie obsahuje flavonoidy, čo sú významné antioxidanty, ktoré organizmu dokážu výrazne zabrániť v priberaniu na hmotnosti.

Ak sa snažíte čo-to „zhodiť“, je dobré siahnuť práve po ovocí, ktoré je na flavonoidy zvlášť bohaté. V našich končinách sú to najmä jahody, jablká a drobné ovocie ako napríklad čučoriedky.

Ešte jedno ovocie má pri udržiavaní stabilnej hmotnosti výrazné miesto – sú to hrušky. V roku 2015 na túto tému zverejnila štúdiu Univerzita v Louisiane, podľa ktorej pravidelná konzumácia hrušiek chráni proti obezite. Osoby vo výskume boli sledované dlhodobo a z výsledkov vyplýva, že pravidlená konzumácia hrušiek znižuje riziko obezity o 35 percent.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#čučoriedky #jahody #hrušky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku