Nápoje pre lepší spánok si vyberajte

Aké nápoje zvoliť tesne pred odchodom po postele? A čo od nich môžete očakávať?

močové cesty, zápal, čaj
Aký nápoj zvoliť pred spaním?
Autor:

Harmančekový čaj

Jeho pitie na večer má niekoľko výhod – upokojuje nervový systém a počas noci reguluje hladinu cukru v krvi. Jeho popíjaním na noc sa zvyšuje telesná teplota a telo tak musí zabezpečiť „chladenie“. Tým sa organizmus unaví, čo je pred spaním žiaduce.

Mlieko

Ak pijete tento nápoj večer, zlepšíte si spánok. Najmä vďaka vyšším dávkam vápnika a aminokyselín obsiahnutých v mlieku. Navyše, mlieko sa postará o rýchlejšiu látkovú premenu počas noci. Kazeín obsiahnutý v mlieku zasa pomáha budovať svalovú hmotu. A nezáleží pritom na tom, či na noc pijete mlieko teplé alebo studené.

Zázvorový čas s citrónom

Čaj pred spaním nielenže zlepšuje látkovú výmenu počas noci, navyše aj posilni imunitný systém. Okmre toho, vitamín C z citrónu pomáha spaľovať tuky. Pozor na dávkovanie! Zázvorový čaj nepite nalačno a denne neprekročte množstvo 4 gramy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.