Päť signálov, že vaše telo potrebuje viac spánku

Spíte menej ako osem hodín a tvrdíte, že vám to stačí? Pozor, pozor! Tu je päť signálov, ktoré vám našepkávajú niečo celkom iné.

únava
Únava je do neba volajúci signál, ale sú tu aj iné...
Autor:

Bledá pokožka

Akútny nedostatok spánku narúša našu prirodzenú vlhkosť pokožky. A to zas vedie k suchej a šupinatej pleti. Ak túžite po žiarivo krásnej, mali by ste sa rozlúčiť s pretancovanými, poprepíjanými a prekecanými nocami. Už na ne zabudnite a začnite poriadne spávať!

Jemné vrásky

Počas denného zdriemnutia produkuje naše telo hormón melatonín, ktorý pôsobí ako prirodzený silný antioxidant. Ak spíme príliš málo, riskujeme nedostatok antioxidantov v tele, ktoré môžu okrem iného spôsobiť aj jemné vrásky na tvári.

Nečistá pleť

Stresové hormóny, napríklad kortizol, „vystreľujú“, keď sme unavení a zničení. A navyše podporujú zápaly v tele, čo zas vedie k vzniku vyrážok a komedonov.

Čítajte viac o spánku a jeho nedostatku

Opuchnuté oči

Keď stúpne hladina kortizolu v krvi, organizmus začína automaticky hromadiť viac vody. Keďže očné viečka predstavujú na tele najtenšiu kožu, sú najviac ohrozené.

Nenávidené tukové vankúšiky

Trvalý nedostatok spánku vedie k zvýšenému uvoľňovaniu tzv. hormónov hladu, ktorý sa odborne nazýva „ghrelin“. Pojedanie keksov, čipsov a podobných nezdravých maškŕt sa onedlho premietne v oblasti brucha, na nohách a zadku v podobe tukových vankúšikov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

plávanie, leto, bazén, zápal močových ciest

Bolia vás kríže a chrbát? Zlaté cviky vás zbavia problémov!

25.03.2017 17:00

Pomaly sa nenájde človek, ktorého by neboleli kríže a nesťažoval sa, že ráno má stuhnutý chrbát. Veková hranica problémov so stavcami sa znižuje.

bylinkový čaj, detoxikácia

Zvažujete detoxikáciu? Toto sú dôvody, prečo sa oplatí!

25.03.2017 08:00

Je čas na očistu! Kto sa správne vyčistí, posilní pečeň, schudne a bude sa znova cítiť fit.

sauna, saunovanie, wellnes

Päť spôsobov na porazenie jarnej únavy a načerpanie energie!

24.03.2017 14:30

Prichádza obdobie slnka, radosti, všetko pučí, vy ste sa tešili na teplejšie počasie a zrazu vás len ťahá do postele. Je za tým len bohapustá únava.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.