Čo robí nekonečné sedenie s naším zadkom?

Ktorá žena by netúžila po sexi zadku? Ako na túto časť tela vplýva celodenné sedenie a minimum pohybu?

bolesť, chrbát, chrbtica, práca, kancelária, počítač
Aj vy strávite na stoličke dlhé hodiny?
Autor:

Práve na túto otázku sa zamerali v rámci štúdie vedci na Univerzite v Tel Avive.

Prvou zlou správou je, že čím viac na zadku sedíme, tým menej sexi bude. Dlhé sedenie sa totiž postará o jediné – nepekný, neforemný a tučný zadok. Dôvod? Čím dlhšie na ňom sedíme, tým väčší tlak vyvíjame na tukové bunky, čím sa tieto zväčšujú až o 50 percent. „Zistili sme, že tukové bunky, ktoré sú pod stálym tlakom, čo pri sedení sú, majú za následok zrýchlený rast molekúl tuku,“ opisuje jeden z vedcov vo zverejnenej štúdii. Preto je dôležité pri sedavom zamestnaní zmeniť životný štýl – musí byť jednoznačne aktívnejší. „Ak môžete, mali by ste aktívne špotovať minimálne tri razy do týždňa, choďte behať a pri každej možnej príležitosti sa v práci postavte a prejdite.“

Ani ochabnutý zadok nie je to, po čom by ženy túžili. Počas dlhotrvajúceho sedenia svalstvo na zadku „zaspáva“. To znamená, že vybudované svalstvo ochabuje a tým pádom stráca potrebné napätie, zadok je čoraz viac ochabnutý.

A ešte je tu ďalšia nepríjemnosť. Dlhým sedením sa skracujú svaly v okolí bedrových kĺbov, čo má za následok aj zlé držanie tela. Pridružia sa bolesti v panvovej oblasti, ktoré súvisia so zlou hybnosťou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.