Tri super tipy, aby sa vlčí hlad nedostal k slovu

Poznáte úhlavných nepriateľov štíhlej línie? Dostaňte vlčí hlad pod kontrolu, tu sú tipy:

žena, sladkosti, nadváha
Opäť vás prenasleduje chuť "na niečo" dobré?
Autor:

Držte emócie na uzde

Emócie a konzumovanie sú späté a určite ste si to všimli. Zajedáme smútok, stres či hnev… Ak počas dňa udržíte svoje negatívne emócie na uzde a deň sa budete snažiť prežiť v emocionálnej rovnováhe, potraviny, najmä tie „zakázané“, necháte na pokoji.

Pravidelne a menej

Jedzte viac razy do dňa, ale potraviny si vyberajte. Menšie porcie hodnotného jedla sú dobrou voľbou, ak chcete udržať pod kontrolou príjem prázdnych kalórií. Ak ste zasýtená, hlad nedostane šancu. Voľte plnohodnotné potraviny, kvalitné bielkoviny a vlákninu, po ktorých nevyhladnete tak rýchlo.

Vyspite sa

Ak ste nevyspatá, telo bije na poplach. Únavu chce premôcť tak, že si pýta energiu. Ale rýchlu energiu v podobe jednoduchých cukrov. Práve vďaka nim sa cítime „nabudené“, hoci tento pocit organizmu vydrží len krátko. A následne si pýta „sladké“ palivo opäť.

Čítajte viac o vlčom hlade

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.