Osamelosť aj spokojnosť vo vzťahu! Čo nás núti priberať?

V istých životných obdobiach vyzeráme lepšie, v iných horšie. Je to celkom prirodzený jav. Niektoré emócie a životné situácie nás však nútia jesť, vďaka čomu priberáme.

Prejedanie sa nerobí nášmu telu najlepšiu službu.
Prejedanie sa nerobí nášmu telu najlepšiu službu.
Autor:

Príjem a výdaj energie nemáme pod kontrolou a tuk sa ukladá na tých najmenej vhodných miestach. Áno, najmä na bruchu. Ktoré emócie sa o tento jav postarajú?

Večný stres

Nie je žiadnou novinkou, že veĺa ľudí stres jednoducho „zajedá“. Pomáha im to preniesť sa cez psychicky náročné obdobie, kedy nedokážeme povinnosti ustrážiť a dostať tak náš čas pod kontrolu. Ak jeme, psychika sa trocha ukľudní a ten pocit sa nám páči. Horšie je, že práve v strese jeme zväčša nezdravé jedlá, nepravidelne a extréme rýchlo.

Pocit, že máme milujúceho partnera

Paradoxne, ak sa máme vo vzťahu dobre a po našom boku stojí milujúci partner, s našou postavou to takisto nerobí nič dobré. Psychika je krásne ukľudnená, muža máme „istého“ a tak zlenivieme. Doprajeme si to aj ono, veď on nás miluje také, aké sme. Aké prekvapenie nás potom čaká pri pohľade na váhu. Pozor! Aj v šťastnom vzťahu sa oplatí dodržiavať rovnováhu medzi príjmom a výdajom kalórií.

Sociálna izolácia

Priateĺov nemáte takmer žiadnych. A tak nemáte s kým vyraziť vom, do kina, na koncert či si len tak zabicyklovať. A samej sa vám nechce, to si radšej sadnete pred televízor. Nuda vás núti otvárať chladničku aj nakupovať potraviny oveĺa častejšie, ako keby ste mali po večeroch zaujímavý program, či aspoň posedenie s kamarátkou. Skúste sa trošku „otvoriť“ svetu a kilá sa na vás lepiť nebudú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

vstávanie - ráno - raňajky - energia

Ranostaji žijú aj jedia zdravšie. 8 rád, ako vstať skôr a žiť lepšie!

27.03.2017 07:00

Ste ranné vtáčatá, alebo skôr nočné sovy? Tí, ktorí skoro vstávajú, majú lepšie stravovacie návyky.

plávanie, leto, bazén, zápal močových ciest

Bolia vás kríže a chrbát? Zlaté cviky vás zbavia problémov!

25.03.2017 17:00

Pomaly sa nenájde človek, ktorého by neboleli kríže a nesťažoval sa, že ráno má stuhnutý chrbát. Veková hranica problémov so stavcami sa znižuje.

bylinkový čaj, detoxikácia

Zvažujete detoxikáciu? Toto sú dôvody, prečo sa oplatí

25.03.2017 08:00

Je čas na očistu! Kto sa správne vyčistí, posilní pečeň, schudne a bude sa znova cítiť fit.

jemen

UNICEF: V Jemene je až pol milióna detí v ohrození života

27.03.2017 07:59

Pre vojnu, hlad, chorobámy a chudobu je v Jemene v ohrození života približne 462-tisíc detí. Od začiatku konfliktu v roku 2014 ide o nárast o 200 percent.

tatry, hory, turisti, túra, kopce, štíty,

Tragédia v Tatrách si vyžiadala dva mladé ľudské životy

27.03.2017 07:24

Vysoké Tatry boli v nedeľu dejiskom tragédia, ktorá si vyžiadala životy dvoch mladých mužov.

Ivanka Trump

Ivanka Trumpová sa zúčastní na ženskom summite v Berlíne

27.03.2017 07:16

Ivanka Trumpová, dcéra prezidenta USA Donalda Trumpa, plánuje cestu do Nemecka, aby sa tam zúčastnila na summite o posilnení ekonomického postavenia žien.

dôchodok, dôchodca, penzia, peniaze

Výber všetkých úspor z II. piliera nebude pre každého

27.03.2017 07:00

Nie každý, kto na to bude mať nárok, si bude môcť po odchode do penzie vybrať peniaze z II. piliera hneď. Závisí to od konkrétnej DSS.