Osamelosť aj spokojnosť vo vzťahu! Čo nás núti priberať?

V istých životných obdobiach vyzeráme lepšie, v iných horšie. Je to celkom prirodzený jav. Niektoré emócie a životné situácie nás však nútia jesť, vďaka čomu priberáme.

Prejedanie sa nerobí nášmu telu najlepšiu službu.
Prejedanie sa nerobí nášmu telu najlepšiu službu.
Autor:

Príjem a výdaj energie nemáme pod kontrolou a tuk sa ukladá na tých najmenej vhodných miestach. Áno, najmä na bruchu. Ktoré emócie sa o tento jav postarajú?

Večný stres

Nie je žiadnou novinkou, že veĺa ľudí stres jednoducho „zajedá“. Pomáha im to preniesť sa cez psychicky náročné obdobie, kedy nedokážeme povinnosti ustrážiť a dostať tak náš čas pod kontrolu. Ak jeme, psychika sa trocha ukľudní a ten pocit sa nám páči. Horšie je, že práve v strese jeme zväčša nezdravé jedlá, nepravidelne a extréme rýchlo.

Pocit, že máme milujúceho partnera

Paradoxne, ak sa máme vo vzťahu dobre a po našom boku stojí milujúci partner, s našou postavou to takisto nerobí nič dobré. Psychika je krásne ukľudnená, muža máme „istého“ a tak zlenivieme. Doprajeme si to aj ono, veď on nás miluje také, aké sme. Aké prekvapenie nás potom čaká pri pohľade na váhu. Pozor! Aj v šťastnom vzťahu sa oplatí dodržiavať rovnováhu medzi príjmom a výdajom kalórií.

Sociálna izolácia

Priateĺov nemáte takmer žiadnych. A tak nemáte s kým vyraziť vom, do kina, na koncert či si len tak zabicyklovať. A samej sa vám nechce, to si radšej sadnete pred televízor. Nuda vás núti otvárať chladničku aj nakupovať potraviny oveĺa častejšie, ako keby ste mali po večeroch zaujímavý program, či aspoň posedenie s kamarátkou. Skúste sa trošku „otvoriť“ svetu a kilá sa na vás lepiť nebudú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

meditácia, lúka, les, relax

Čo robia šťastní a zdraví ľudia inak? Osvojte si ich princípy!

19.02.2017 17:00

Zdravie a šťastie v živote nie je len výsledok náhody. Ľudia, ktorí sa viac usmievajú, robia niektoré spoločné veci. Ak si ich osvojíte, aj váš život sa zmení k lepšiemu.

bylinný čaj - prostriedok proti aftám

Harmanček upokojí myseľ či boľavú hlavu, zmierni upchatý nos

19.02.2017 08:00

Čaj z harmančeka zvykneme popíjať pri bolestiach hrdla, alebo ak sa potrebujeme upokojiť. Sila tejto bežnej bylinky vás prekvapí.

Kate Beckinsale

Štyridsiatničky s telami sexi študentiek! Tu sú ich tipy

18.02.2017 08:00

Michelle Monaghan, Kate Beckinsale či Heidi Klum už oslávili štyridsiatku a sú aj niekoľkonásobnými mamami. Ale ich telá hovoria rečou dvadsiatničiek. Ako sa k nim dopracovali?

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.