Ženy po rakovine ukázali hrdo svoje jazvy na móle v New Yorku

Rakovina prsníka je zákerná choroba. Mnoho žien, ktoré ju prežili, však ukázali, že dokážu hrdo stáť aj voči objektívom a celému svetu. V New Yorku sa konala prehliadka, kde mnohé z nich odhalili nielen svoje ja, ale aj telo po zákrokoch.

rakovina prsníka - prehliadka - New York
Jedna z modeliek, ktorá podstúpila mastektómiu ľavého prsníka predvádza kolekciu dizajnérky AnaOno v New Yorku.
Autor: ,

Dohromady 16 modeliek, skutočných žien, ktoré v minulosti čelili rakovinovej diagnóze, sa oblieklo do kreácii z dielne AnaOno – značky, ktorá tvorí primárne pre ženy po operácii poprsia, mastektómii prsníka (či prsníkov) alebo ich chirurgickej rekonštrukcii.

Čítajte

Na móle sa objavili dámy rôznych rás, veku aj fyzickej kondícií. Jednej z nich diagnostikovali rakovinu prsníku už ako osemnásťročnej a musela podstúpiť čiastočné odobratie tkaniva.

U 31-ročnej Ericky Hartovej, kyprej Afroameričanky, ktorá sa postavila pred objektívy len v čipkovaných nohavičkách, sa zase rakovina objavila pred pár rokmi a donútila ju absolvovať obojstrannú mastektómiu. V roku 2015 jej potom chirurgovia urobili čiastočnú rekonštrukciu poprsia. Hoci na jej hrudi stále vidieť jazvy a poprsiu chýbajú bradavky, Hart je s výsledkom spokojná.

Defilé módnej prehliadky značky AnaOno, ktorá tvorí módu
pre ženy s diagnózou rakoviny prsníka.
Defilé módnej prehliadky značky AnaOno, ktorá tvorí módu pre ženy s diagnózou rakoviny prsníka.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Reuters, ANDREW KELLY

Počas prehliadky, nad ktorou prevzala záštitu herečka Mira Sorvino, sa podobných žien predviedlo hneď niekoľko. Tvorcovia a módna značka AnaOno akciu zorganizovali s úmyslom pritiahnuť pozornosť verejnosti aj na tento zdravotný problém a zároveň sa snažia získať finančné príspevky, ktoré pomôžu v budúcnosti pacientkam s rakovinou prsníka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
meditácia, lúka, les, relax

Čo robia šťastní a zdraví ľudia inak? Osvojte si ich princípy!

19.02.2017 17:00

Zdravie a šťastie v živote nie je len výsledok náhody. Ľudia, ktorí sa viac usmievajú, robia niektoré spoločné veci. Ak si ich osvojíte, aj váš život sa zmení k lepšiemu.

bylinný čaj - prostriedok proti aftám

Harmanček upokojí myseľ či boľavú hlavu, zmierni upchatý nos

19.02.2017 08:00

Čaj z harmančeka zvykneme popíjať pri bolestiach hrdla, alebo ak sa potrebujeme upokojiť. Sila tejto bežnej bylinky vás prekvapí.

Kate Beckinsale

Štyridsiatničky s telami sexi študentiek! Tu sú ich tipy

18.02.2017 08:00

Michelle Monaghan, Kate Beckinsale či Heidi Klum už oslávili štyridsiatku a sú aj niekoľkonásobnými mamami. Ale ich telá hovoria rečou dvadsiatničiek. Ako sa k nim dopracovali?

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.