Tieto chyby robíme pri športe všetci!

Chyby a chybičky naše každodenné. Robíme ich pri obede, pri sprchovaní, pri holení, a samozrejme, aj pri športe. Nájdete sa?

žena, beh, pohyb, cvičenie, zdravie
Hudbu počúvať môžete, ale určite netelefonujte!
Autor:

Zlé, nedobré!

Je jedna vec, ktorá nás takmer všetkých bez rozdielu spája. A je to prvé, čo možno označiť za chybu pri športovaní. Či už sa potíme vo fitnescentre alebo v prírode, mnohí si beh bez mobilu nevieme predstaviť. Áno, je pravdou, že drvivá väčšina počúva hudbu – ak je mobil v tomto prípade umiestnený a zafixovaný na ramene, nie je to problém. Avšak podľa najnovšej štúdie je používanie smartfónov – a síce počas športu, pre naše telo zlé, nedobré. Pýtate sa prečo? Odpoveď je jasná – pretože to ovplyvňuje výsledok a intenzitu tréningu.

Neesemeskovať!

Výsledok tejto štúdie bol zverejnený v časopise Performance Enhancement & Health. Ukázalo sa, že esemesky zhoršujú rovnováhu a telesnú stabilitu. Telefonovanie má rovnako negatívny vplyv na rovnováhu tela, a môže navyše bežcovi spôsobiť zranenie. Vedúci štúdie Michael Rebold upresnil: „Môže dôjsť k pádu z bežiaceho pásu alebo vonku a vyvrtnutie členka je na svete.“

Prudko klesá

Intenzita tréningu počas písania esemesiek prudko klesá. Dokázané na dobrovoľníkoch. Dobrá správa pre všetkých, čo počas tréningu radi počúvajú hudbu: Počúvanie hudby cez slúchadlá výkon negatívne neovplyvňuje, práve naopak. V niektorých prípadoch môže byť výsledok ešte lepší!

Čítajte viac o behaní

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
meditácia, lúka, les, relax

Čo robia šťastní a zdraví ľudia inak? Osvojte si ich princípy!

19.02.2017 17:00

Zdravie a šťastie v živote nie je len výsledok náhody. Ľudia, ktorí sa viac usmievajú, robia niektoré spoločné veci. Ak si ich osvojíte, aj váš život sa zmení k lepšiemu.

bylinný čaj - prostriedok proti aftám

Harmanček upokojí myseľ či boľavú hlavu, zmierni upchatý nos

19.02.2017 08:00

Čaj z harmančeka zvykneme popíjať pri bolestiach hrdla, alebo ak sa potrebujeme upokojiť. Sila tejto bežnej bylinky vás prekvapí.

Kate Beckinsale

Štyridsiatničky s telami sexi študentiek! Tu sú ich tipy

18.02.2017 08:00

Michelle Monaghan, Kate Beckinsale či Heidi Klum už oslávili štyridsiatku a sú aj niekoľkonásobnými mamami. Ale ich telá hovoria rečou dvadsiatničiek. Ako sa k nim dopracovali?

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.