Kurz chudnutia pre ženy. Verte, bolieť vás to nebude

Neplytvajte svojím časom vo fitness centre. Vyskúšajte rýchlo kurz zhadzovania nadbytočných kilogramov. A verte, bolieť vás to nebude.

cvičenie, bicykel, fitness, stacionárny bicykel, svaly, posilovňa, fitnescentrum
Pri intenzívnom cvičení si zvyšujete kondíciu, ale tuk ostáva na svojom mieste.
Autor:

Ženy sú skutočne z Venuše

Ak chcú muži nabrať svalovú hmotu, musia dvíhať ťažké závažia, prijímať nadbytok kalórií a aeróbnu aktivitu v podobe behu, plávania či bicyklovania by mali obmedziť na minimum. Ženy si vyžadujú iný tréning. Na spevnenie postavy a vyformovanie kritických telesných partií sa nepotrebujú trápiť s ťažkými činkami. Úspech dosiahnu až vtedy, ak na rozdiel od chlapov, použijú závažia minimálne, vrhnú sa na aeróbne športy a upravia si stravu. Milé dámy, máme pre vás tipy, ako sa za pár týždňov dostať do formy, efektívne a natrvalo.

Tajná zbraň fitness modeliek

Aj vy patríte medzi nadšencov športu a najmä toho aeróbneho? Zaručene ste na dobrej ceste k úspechu, ale len v prípade, ak viete ako v tomto ročnom období správne behať, cvičiť na steperi či stacionárnom bicykli. Dámy v túžbe schudnúť čo najrýchlejšie to totiž s telesnou aktivitou preháňajú a verte či nie, robia chybu. Namiesto tukov totiž pri prehnanej športovej aktivite spaľujú svaly, pričom tukové vankúšiky na bruchu zostávajú na svojom mieste. Fitness modelky sa v tréningu so závažiami zameriavajú najmä na spevnenie tela, pričom mu nevenujú podstatnú časť času stráveného v posilňovni. Naopak, viac času obetujú úprave stravy a aeróbnym aktivitám, no nie prehnane veľa času.

Úspech sa skrýva v srdci

Častokrát sa vo fitness centre stretávame so ženami, ktoré na steperi alebo stacionárnom bicykli trávia takmer šesťdesiat minút bez prestávky. Ich srdce pracuje na maximum, z tela sa im vyplavuje veľké množstvo vody a soli. Dobrý pocit z chudnutia je však v tomto prípade len ilúziou. Medzi spaľovaním tukov a budovaním celkovej kondície je veľký rozdiel. Ak sa chcete stať olympijskou hviezdou, tak hodiny strávené vysiľujúcim bicyklovaním, či behom na bežiacom páse, sú pre vás presne to práve. Pokiaľ sa však túžite zbaviť tuku, mali by ste načúvať svojmu srdcu. Odbúravanie tuku z podkožného tkaniva má presné pravidlá, ak sa dodržujú úspech je zaručený. Myslieť pritom treba na vek a tep srdca.

Čítajte viac o zdravom živote

Kedy skutočne chudnem?

Základným pravidlom pri aeróbnych športoch (beh, steper, bicykel) je, aby ste počas tréningu nestrácali dych. To znamená, že by ste mali bez problémov prehodiť zopár slov, napríklad s kolegyňou na vedľajšou bežiacom páse. V prípade, že máte medzi 21 – 30 rokov a chcete chudnúť tuk, váš tep srdca by mal byť do 140 úderov za minútu. Ak poklesne pod túto úroveň, udržiavate si kondíciu. V prípade prekročenia hornej úrovne chudnutie nie je účinné a zlepšujete si svoju vytrvalosť. Vo vyššom veku stačí pri chudnutí vynaložiť omnoho menej energie. Ideálna srdcová frekvencia je medzi 116 – 135 úderov, v staršom veku, teda nad 51 rokov maximálne do hodnoty 131. Na meranie tepu si nemusíte kupovať hrudné pásy ani špeciálne inteligentné hodinky, väčšina bežiacich pásov, steperov či stacionárnych bicyklov vám odmeria tep srdca dotykom cez kovové časti držadiel. Každá z týchto aktivít pre ženu v akomkoľvek veku by nemala presiahnuť tridsať minút.

Trik pre náročnejších

Zlepšiť tréning si môžete už aj v priebehu dvadsaťminútovej aeróbnej aktivity. V zásade sa budete pridržiavať vášho intervalu srdcovej frekvencie. Na stacionárnom bicykli začnite pozvoľna, na nižšom záťažovom stupni tak, aby ste sa priblížili k hornej hranici. Po dvoch minútach a štyridsiatich sekundách si pridajte záťaž o stupeň, o dva. V tomto momente začnite bicyklovať najväčšou možnou rýchlosťou ako vám to dovolí vaše srdce a vydržte v tomto tempe presne dvadsať sekúnd – teda do tretej minúty. Následne znížte záťaž na stacionáre na predchádzajúcu úroveň a udržujte si tep v rozmedzí, ktorý prislúcha vášmu veku. Túto činnosť opakujte až po dobu dvadsiatich minút. Telo vďaka uvedeným krátkym dvadsaťsekundovým úsekom dostáva šok, nestagnuje a kalórie sa spaľujú rýchlejšie. V konečnom dôsledku nielen chudnete, ale vo fitness centre trávite omnoho menej času ako zvyčajne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

kvety, žena, kytica

Toto je najjednoduchšia cesta, ako si predĺžiť život!

18.01.2017 11:00

Dá sa čas zastaviť? Pravdaže nie. Ale dá sa pomôcť tomu, aby hodiny tikali pomalšie. Toto je najjednoduchšia cesta, ako si predĺžiť život!

smiech, šťastie, dobrá nálada

Desať spôsobov ako v sebe podporovať pocit šťastia

17.01.2017 17:00

Šťastie znamená predovšetkým vedieť sa tešiť z nečakaných darov života. Je to záležitosť, ktorá zamestnáva filozofov stáročia.

ovocie, zelenina, zdravá strava

Doprajte si občas zásaditý deň. Podľa tohto návodu

17.01.2017 09:00

Odkyslenie je pre zdravie dôležité. Pokúste sa nasadiť si občas zásaditý deň. Ako to funguje, vysvetľuje odborníčka.

Miroslav Beblavý

Beblavý spúšťa s Progresívnym Slovenskom spoločný projekt

18.01.2017 10:48

Nezávislý poslanec NR SR Miroslav Beblavý so svojou iniciatívou "V mojom mene” a s novovznikajúcou politickou stranou Progresívne Slovensko spúšťajú spoločný projekt „Big Idea Slovakia“.

George Bush

Exprezidenta Georgea Busha staršieho hospitalizovali

18.01.2017 10:19

Bývalého amerického prezidenta Georgea H.W. Busha hospitalizovali v Houstone. V stredu o tom informovala miestna televízia KHOU 11 News.

Gaza, elektrina

Pásmo Gazy sa ponorilo do tmy, bolo bez elektriny

18.01.2017 09:58

Veľké časti palestínskeho pásma Gazy sa v noci na stredu ponorili do úplnej tmy, čo je následok chronických a zhoršujúcich sa výpadkov elektriny.

doláre

Deutsche Bank dajú v USA pokoj za 7,2 milardy dolárov

18.01.2017 09:27

Deutsche Bank dokončila dohodu s americkým ministerstvom spravodlivosti, v rámci ktorej zaplatí 7,2 miliardy dolárov.