Ako si užiť noc ešte o čosi lepšie?

Čo do spálne nepatrí a na čo si dať zvlášť pozor, aby organizmus dokonale oddychoval?

spánok, žena, spiaca žena, noc, posteľ, budík
Vychutnajte si spánok čo najlepšie.
Autor:

Telefón, počítač a televízor do spálne nepatria. Vďaka modrému svetlu, ktoré tieto prístroje vysielajú do okolia, produkuje telo menej hormónu melatonínu a tým pádom sa mozog nedostane do fázy kľudu. V spálni zabudnite na všetky technické vymoženosti, telo si oddýchne oveľa lepšie.

Kvôli vysokej teplote v spálni alebo priveľmi teplým paplónom či dekám môže byť vás spánok nepokojný počas noci. V spálni by malo byť okolo dvadsať stupňov Celzia, zároveň si pred odchodom do postele izbu poriadne vyvetrajte.

Aj zlý výber farby na stenu v spálni môže byť problémom pri zaspávaní. Žiadne výrazné odtiene ako červená, fialová, zlatá či oranžová do tejto miestnosti nepatria. Podľa odborníkov sa do spálne najviac hodí modrá, ktorá má na spánkový režim najlepší účinok.

Určite poznáte skvelý pocit, keď sa vrátite domov z dovolenky a konečne si ľahnete do vlastnej postele. O pocit „domova“ sa postará aj váš obľúbený a dobre zvolený matrac, na ktorý je vaše telo zvyknuté. Majte však na pamäti, že aj váš obľúbený matrac treba po desiatich rokoch vymeniť.

Vankúš sa počas noci postará o dokonalý relax. Zle zvolený vankúš môže prispieť k bolestiam v oblasti ramien a krkčnej chrbtice. Dajte si preto na jeho výbere záležať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

kvety, žena, kytica

Toto je najjednoduchšia cesta, ako si predĺžiť život!

18.01.2017 11:00

Dá sa čas zastaviť? Pravdaže nie. Ale dá sa pomôcť tomu, aby hodiny tikali pomalšie. Toto je najjednoduchšia cesta, ako si predĺžiť život!

smiech, šťastie, dobrá nálada

Desať spôsobov ako v sebe podporovať pocit šťastia

17.01.2017 17:00

Šťastie znamená predovšetkým vedieť sa tešiť z nečakaných darov života. Je to záležitosť, ktorá zamestnáva filozofov stáročia.

ovocie, zelenina, zdravá strava

Doprajte si občas zásaditý deň. Podľa tohto návodu

17.01.2017 09:00

Odkyslenie je pre zdravie dôležité. Pokúste sa nasadiť si občas zásaditý deň. Ako to funguje, vysvetľuje odborníčka.

Miroslav Beblavý

Beblavý spúšťa s Progresívnym Slovenskom spoločný projekt

18.01.2017 10:48

Nezávislý poslanec NR SR Miroslav Beblavý so svojou iniciatívou "V mojom mene” a s novovznikajúcou politickou stranou Progresívne Slovensko spúšťajú spoločný projekt „Big Idea Slovakia“.

George Bush

Exprezidenta Georgea Busha staršieho hospitalizovali

18.01.2017 10:19

Bývalého amerického prezidenta Georgea H.W. Busha hospitalizovali v Houstone. V stredu o tom informovala miestna televízia KHOU 11 News.

Gaza, elektrina

Pásmo Gazy sa ponorilo do tmy, bolo bez elektriny

18.01.2017 09:58

Veľké časti palestínskeho pásma Gazy sa v noci na stredu ponorili do úplnej tmy, čo je následok chronických a zhoršujúcich sa výpadkov elektriny.

doláre

Deutsche Bank dajú v USA pokoj za 7,2 milardy dolárov

18.01.2017 09:27

Deutsche Bank dokončila dohodu s americkým ministerstvom spravodlivosti, v rámci ktorej zaplatí 7,2 miliardy dolárov.