Ako si užiť noc ešte o čosi lepšie?

Čo do spálne nepatrí a na čo si dať zvlášť pozor, aby organizmus dokonale oddychoval?

spánok, žena, spiaca žena, noc, posteľ, budík
Vychutnajte si spánok čo najlepšie.
Autor:

Telefón, počítač a televízor do spálne nepatria. Vďaka modrému svetlu, ktoré tieto prístroje vysielajú do okolia, produkuje telo menej hormónu melatonínu a tým pádom sa mozog nedostane do fázy kľudu. V spálni zabudnite na všetky technické vymoženosti, telo si oddýchne oveľa lepšie.

Kvôli vysokej teplote v spálni alebo priveľmi teplým paplónom či dekám môže byť vás spánok nepokojný počas noci. V spálni by malo byť okolo dvadsať stupňov Celzia, zároveň si pred odchodom do postele izbu poriadne vyvetrajte.

Aj zlý výber farby na stenu v spálni môže byť problémom pri zaspávaní. Žiadne výrazné odtiene ako červená, fialová, zlatá či oranžová do tejto miestnosti nepatria. Podľa odborníkov sa do spálne najviac hodí modrá, ktorá má na spánkový režim najlepší účinok.

Určite poznáte skvelý pocit, keď sa vrátite domov z dovolenky a konečne si ľahnete do vlastnej postele. O pocit „domova“ sa postará aj váš obľúbený a dobre zvolený matrac, na ktorý je vaše telo zvyknuté. Majte však na pamäti, že aj váš obľúbený matrac treba po desiatich rokoch vymeniť.

Vankúš sa počas noci postará o dokonalý relax. Zle zvolený vankúš môže prispieť k bolestiam v oblasti ramien a krkčnej chrbtice. Dajte si preto na jeho výbere záležať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

meditácia, lúka, les, relax

Čo robia šťastní a zdraví ľudia inak? Osvojte si ich princípy!

19.02.2017 17:00

Zdravie a šťastie v živote nie je len výsledok náhody. Ľudia, ktorí sa viac usmievajú, robia niektoré spoločné veci. Ak si ich osvojíte, aj váš život sa zmení k lepšiemu.

bylinný čaj - prostriedok proti aftám

Harmanček upokojí myseľ či boľavú hlavu, zmierni upchatý nos

19.02.2017 08:00

Čaj z harmančeka zvykneme popíjať pri bolestiach hrdla, alebo ak sa potrebujeme upokojiť. Sila tejto bežnej bylinky vás prekvapí.

Kate Beckinsale

Štyridsiatničky s telami sexi študentiek! Tu sú ich tipy

18.02.2017 08:00

Michelle Monaghan, Kate Beckinsale či Heidi Klum už oslávili štyridsiatku a sú aj niekoľkonásobnými mamami. Ale ich telá hovoria rečou dvadsiatničiek. Ako sa k nim dopracovali?

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.