Toto v spálni nerobte! Oberáte sa o príjemný spánok

Ak sa túžite skvelo vyspať, tu sú veci, ktoré do spálne nepatria.

spánok, posteľ, nespavosť
Spánok neprichádza?
Autor:

Hoci mnohých ľudí obrazovka uspáva, mať ju v spálni odborníci neodporúčajú. Ak pri nej zaspíte a nevypnete ju, má blikanie negatívny vplyv na psychiku, keďže myseľ si neoddýchne na sto percent. Dôvod? Zapnutá obrazovka pri zaspávaní stimuluje mozog a tým pádom sa v tele produkuje menej hormónu melatonínu, ktorý sa stará o kvalitný spánok.

Menej melatonínu sa produkuje aj vplyvom telefónov, ktoré vyžarujú modré svetlo. Opäť ide o signál pre mozog, ktorému týmto odopierate relax počas noci.

Prácu si takisto do postele nenoste. Ide o to, aký signál vysielate dlhodobo mozgu – ak v posteli vybavujete mejly, už sa vytvára asociácia, ktorú nepotrebujete. S posteľou sa má spájať pokoj a oddych a nie pracovné nasadenie. Práve takéto väzby narúšajú pravidelný rytmus človeka, ktorý je pre dobrý spánok dôležitý.

Domáci miláčik v posteli? Určite nie! Ako uvádza štúdia Univerzity v Kansase, až 63 percent tých, čo si na noc púšťali do postele psíkov, malo problémy so spánkom. Pes totiž vydáva v noci zvuky, hýbe sa, prevaľuje a tieto všetky faktory človek podvedome vníma. Niečo ho ruší a hoci sa nemusí hneď zobudiť, jeho spánok nie je dokonalý.

Hádky s partnerom si radšej „užite“ v inej miestnosti než v spálni ale nie tesne pred odchodom do postele. Jedným z pravidiel dobrého vzťahu je to, že do postele neodchádzate rozháddaní. V spálni dokážete len veľmi nepravdepodobne vypnúť hlavu a na hádku zabudnúť. Spánok je tak poznačený množstvom otázok, ktoré vám bránia vychutnať si noc tak, ako potrebujete.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Reese Witherspoon

Najšialenejšie diéty hviezd! Čo si o nich vlastne myslia odborníci?

24.03.2017 07:00

Jedia detskú výživu alebo íl. V pondelok konzumujú pokrmy so žltou farbou a vo štvrtok s fialovou.

topánky - radosť - žena - nákup

Prečo sa niektorí ľudia boja urobiť si radosť?

23.03.2017 12:00

Niektorí ľudia majú problém s tým, aby si priznali právo vynaložiť vlastné peniaze na to, aby si urobili radosť.

bazalka, bylinky, talianska kuchyňa

Bazalka tulsi: Dokáže divy so zdravím a zatočí s únavou!

22.03.2017 14:30

Jedna z najposvätnejších bylín orientu a častá zložka ajurvédskych prírodných ozdravných elixírov aj holistickej prírodnej medicíny.

Marine Le Penová

Le Penová prehovorila pred zahraničným výborom ruskej dumy

24.03.2017 10:54

Marine Le Pen v piatok prehovorila pred zahraničným výborom ruskej Štátnej dumy.

vlak do rakuska, stanica, doprava,

Plánujú obnoviť vlakové spojenie Bratislavy s Rajkou a  Győrom

24.03.2017 10:33

Bratislava by mala mať od decembra tohto roka opäť medzinárodné vlakové spojenie medzi Petržalkou a Rajkou a Győrom v Maďarsku.

mladí, mladomanželia, pár, nový byt, bývanie, hypotéky, zariadenie domu, sťahovanie, renovácia

Do druhého piliera vstupuje len 30 % mladých ľudí

24.03.2017 10:32

Od zavedenia dobrovoľného vstupu do druhého piliera v roku 2008 vstúpilo do tohto systému len 30 % mladých ľudí prichádzajúcich na trh práce.

Theresa Mayová

Zverejnili video, na ktorom ochranka odvádza Mayovú z miesta útoku

24.03.2017 10:23

Britský denník The Sun zverejnil video, ktoré zobrazuje ako členovia ochranky odvádzajú do auta premiérku Theresu Mayovú počas stredajšieho teroristického útoku.