Znižujete príjem sacharidov? Čo môžete vypiť na párty?

Držíte nízkosacharidovú diétu, no príde víkend a vy sa spytujete, či si nejaký ten pohárik môžete dovoliť? Ak áno, aký?

pivo, oslava, krčma, alkohol
Párty a vy nemôžete piť...
Autor:

Pozor na víno a pivo

Ak ste fanúšičkou piva aj vína, budete sklamaná, pretože oba tieto alkoholické nápoje sú relatívne bohaté na sacharidy. Zatiaľ čo pri víne pripadá 100 mililitrov na 2–4 gramy sacharidov, pri pive na 3–10 gramy, podľa druhu piva. Keďže týchto nápojov vypijeme minimálne „deci“, množstvo sacharidov sa násobí.

Alternatíva: Nápoje bez sacharidov

Neverili by ste, ale v skutočnosti existujú alkoholické nápoje, ktoré neobsahujú sacharidy. Do tejto skupiny patrí rum, tequila alebo vodka. Avšak keďže tieto nápoje pijeme len zriedka v čistej forme, od veci nie je otázka, s čím nízkokalorickým možno tento šnaps kombinovať? Sladené nápoje ani džúsy predsa nepripadajú do úvahy. Ostáva sóda či minerálka s kolieskom citróna. Voľbou môžu byť ešte nápoje bez cukru, označované ako „light“ alebo „zero“.

Nebezpečenstvo pri pití

Odhliadnuc od toho, že alkohol telu škodí, existuje reálne nebezpečenstvo, že sa počas prehýrenej a pretancovanej noci jednoducho „prestanete sledovať“. Ak vám alkohol stúpne do hlavy, zabudnete na svoju diétu a nadránom sa už budete občerstvovať fastfoodom. V konečnom dôsledku prijmete viac sacharidov, akoby ste počas noci presedeli pri dvoch pohárikoch vína…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

meditácia, lúka, les, relax

Čo robia šťastní a zdraví ľudia inak? Osvojte si ich princípy!

19.02.2017 17:00

Zdravie a šťastie v živote nie je len výsledok náhody. Ľudia, ktorí sa viac usmievajú, robia niektoré spoločné veci. Ak si ich osvojíte, aj váš život sa zmení k lepšiemu.

bylinný čaj - prostriedok proti aftám

Harmanček upokojí myseľ či boľavú hlavu, zmierni upchatý nos

19.02.2017 08:00

Čaj z harmančeka zvykneme popíjať pri bolestiach hrdla, alebo ak sa potrebujeme upokojiť. Sila tejto bežnej bylinky vás prekvapí.

Kate Beckinsale

Štyridsiatničky s telami sexi študentiek! Tu sú ich tipy

18.02.2017 08:00

Michelle Monaghan, Kate Beckinsale či Heidi Klum už oslávili štyridsiatku a sú aj niekoľkonásobnými mamami. Ale ich telá hovoria rečou dvadsiatničiek. Ako sa k nim dopracovali?

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.