Opäť meliete z posledného? Možno to chce detox

Večná únava môže znamenať aj organizmus zahltený škodlivinami.

čaj, relax, detox, žena
Dúšok bylinkového čaju pomôže vášmu tráveniu.
Autor:

Detoxikácia znamená vnútornú očistu organizmu od škodlivých látok. Zlé stravovacie návyky, hormonálne výkyvy, stres, nadváha… Na to všetko sa treba počas detoxikácie zamerať. Keď sú škodlivinami zahltené obličky a pečeň, trpí celé telo. Koža aj vlasy sú mdlé a bez života, ovláda nás večná únava, imunita je oslabená. Celkovo telu chýba energia.

Znamená to, že na istý čas by ste sa mali zbaviť potravín, ktoré prekyslujú organizmus. Ide napríklad o mäso, syry, alkohol, bielu múku či kávu. telu týmto krokom pomôžete opäť sa dostať do rovnováhy. Tieto potraviny z jedálnička odstraňujte postupne a nahraďte ich ovocím a zeleninou.

Aby bola detoxikácia úspešná, mala by trvať aspoň dva týždne. Okrem zmeny jedálnička je potrebné piť veľa vody a bylinkových detoxikačných čajov. Po dvoch týždňoch by ste sa mali cítiť lepšie. Organizmus „odľahčíte“, čo sa okamžite podpíše pod vašu energiu. Zrazu už nebudete pociťovať nekonečnú únavu a zlepší sa trávenie. Počas detoxikácie môžete stratiť kilo až dve na hmotnosti.

Detoxikáciu organizmu môžete podporiť aj masážami, stačí napríklad masáž kefou v sprche. Ale pomôcť môže aj návšteva sauny či cvičenie jogy. Tieto aktivity podporujú prečisťovanie organizmu a vylučovanie toxínov z tela. Nezabudnite telu počas detoxikácie dopriať aj zaslúžený odpočinok, nič nepreháňajte, doprajte si kľudový režim. Pamätajte na to, že detoxikácia potrebuje istý čas, aby bola úspešná.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

slnko, mrakodrap, stavba

Budúcnosť je už tu: Prezrite si ohromné stavby, ktoré rastú na planéte

05.10.2016 07:00

Vysočizné futuristické budovy, ktorých dizajn aj proporcie vyrážajú dych. Mnohí súčasní architekti sú skutoční vizionári, ľudstvo posúva hranice možného.

Chopok, upratovanie

Chopok podstúpi skrášľovaciu kúru, dobrovoľníci ho pred zimou zbavia kameňov

10.09.2016 15:00

Samotné čistenie potrvá do obeda, potom sa upratovači vyvezú lanovkou do reštaurácie na obed. Lyžiarov poteší darček – celodenný skipas do Jasnej.

Taliansko, Rím, fontána di Trevi

Šesť chýb, ktoré robia turisti v Taliansku. Vyhnite sa im

10.09.2016 07:00

Koloseum, more, Alpy... Taliansko stojí za návštevu kedykoľvek. Aby však vaša cesta dopadla na jednotku, vyvarujte sa týchto najčastejších omylov.

jemen

UNICEF: V Jemene je až pol milióna detí v ohrození života

27.03.2017 07:59

Pre vojnu, hlad, chorobámy a chudobu je v Jemene v ohrození života približne 462-tisíc detí. Od začiatku konfliktu v roku 2014 ide o nárast o 200 percent.

tatry, hory, turisti, túra, kopce, štíty,

Tragédia v Tatrách si vyžiadala dva mladé ľudské životy

27.03.2017 07:24

Vysoké Tatry boli v nedeľu dejiskom tragédia, ktorá si vyžiadala životy dvoch mladých mužov.

Ivanka Trump

Ivanka Trumpová sa zúčastní na ženskom summite v Berlíne

27.03.2017 07:16

Ivanka Trumpová, dcéra prezidenta USA Donalda Trumpa, plánuje cestu do Nemecka, aby sa tam zúčastnila na summite o posilnení ekonomického postavenia žien.

dôchodok, dôchodca, penzia, peniaze

Výber všetkých úspor z II. piliera nebude pre každého

27.03.2017 07:00

Nie každý, kto na to bude mať nárok, si bude môcť po odchode do penzie vybrať peniaze z II. piliera hneď. Závisí to od konkrétnej DSS.