Tri najpodstatnejšie črty dobrého priateľstva

Už ste niekedy rozmýšľali nad tým, prečo vám priateľstvo vydržalo tak dlho?

leto, dovolenka, cestovanie, pláž, more, kamarátky, horúčava, slnečné okuliare, plavky, pláž, opaľovanie
Máte super kamarátku?
Autor:

Sloboda: Znie to celkom logicky – človek sa môže s niekým priateliť len z vlastnej vôle. A ak vôľa a chuť nie je, z priateľstva nebude nič. Je dôležité povedať, že sloboda rozhodnutia musí existovať na oboch stranách. Nemôžete sa rozhodnúť, že sa budete priateliť s niekým, kto o vaše kamarátstvo vlastne ani nestojí. To rozhodnutie stojí na dvoch ľuďoch.

Podobnosť: Musíte sa stretnúť s človekom, ktorý má podobné záujmy, podobný rebríček hodnôt, podobný zmysel pre humor… Toho, čo vás spája musí byť určite viac ako toho, v čom ste odlišní. Iste, svoju presnú kópiu nenájdete, ale podobnosť znamená, že kamarátstvo vám môže vydržať dlho. Máte totiž spoločné témy, ktoré vaše priateľstvo udržiava roky „živé“.

Rovnováha: Dávt a brať – v tomto smere musí byť zachovaná rovnováha. Sú situácie, kedy treba dávať a následne prídu také, kedy budete čosi dostvávať. Ani jeden nemôže mať pocit, že je tým druhý využívaný, že je neustále pod tlakom povinností… Raz potrebujete pomoc vy, inokedy kamarátka. Váš vzťah je roky vyvážený a cítite sa v ňom príjemne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

sex, vzťah, intimity

Rýchly návod, ako zlepšiť potešenie zo sexu bez ohľadu na polohu

25.03.2017 11:00

Sexuálnu pozíciu vnímajte len ako prostriedok a nie hlavný zdroj potešenia. Koľko rozkoše si odnesiete z postele, nezáleží len od toho, ako si preložíte nohy.

láska, vzťah, problém, nevera

Podviedli ste partnera? Čo s tým urobiť?

24.03.2017 17:00

Či už ste skĺzli v rámci partnerskej dôvery do slepej uličky z nerozvážnosti, túžby, alebo omylom, to nikto riešiť nebude. Otázkou ostáva najmä vec svedomia.

sex, vzťah, problém

Nebaví vás sex s partnerom? Poznáme najčastejšie ženské dôvody!

23.03.2017 17:00

Môže to prísť znenazdajky, alebo z vás nadšenie pre milovanie vyprchá postupne a plynule. Zrazu však nemáte najmenšiu chuť na sex s partnerom.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.