Nehody pri sexe! Naučte sa, ako partnerovi neublížiť!

Sex, ako každá fyzická aktivita, ktorú vykonávajú dvaja „hráči“, nesie v sebe riziko úrazu. Často môžu dokonca skončiť úplnou nefunkčnosťou partnera.

sex, vzťah, intimity
Aj pri sexe opatrnosti nie je nikdy dosť.
Autor:

Popri tom, čo chlapovi robí dobre, by sa mali ženy oboznámiť aj s tým, ako svojej polovičke neublížiť a jeho nástroj slasti využívať čo najdlhšie.

Pozor na sklz

Nikdy za žiadnu cenu ani okolností sa nedotýkajte partnerovho žaluďa bez toho, aby bol zvlhčený. Môžete použiť sliny, lubrikant, alebo aj olej, ale vždy zabráňte tomu, aby prišlo k treniu kože na kožu. Je to pre partnera bolestivé a hoci takéto nehody nemajú fatálny koniec, často môžu znamenať predčasné ukončenie láskania. Poranenie sliznice znamená nepríjemné bolestivé pocity, ktoré trvajú aj niekoľko hodín a znamenajú stratu erekcie, chuti, začervenanie penisu a faux pas.

Opatrne s uzdičkou

Je to silná erotogénna zóna, akýsi mužský bod G, ale zároveň miesto jemnejšie ako ženský klitoris. Ide o šľachu síce poriadne pevnú, ale možno ju poškodiť dvoma spôsobmi. Jedným z nich je neopatrné použitie zubov pri intenzívnom orálnom sexe. Preto ich majte z bezpečnostných dôvodov radšej vždy vtiahnuté dnu. Druhou nehodou je často rýchly prienik do vagíny bez dostatočného zvlhnutia. Uzdička udrží ľahký prienik, pri násilnom môže prasknúť. Pozor, táto nehoda extrémne krváca a niekedy je potrebné podrobiť sa obriezke.

Zlomenina penisu

Patrí k tomu najhoršiemu, čo sa vám môže s partnerom stať. Po tomto je obvykle muž do konca života sexuálne odpísaný. Nehodu si niekedy zaviní sám, ak v plnej rýchlosti netrafí správny otvor. Často je to však nehoda spôsobená ženou v polohe, keď partner leží na posteli a partnerka kvočí nad nim, pričom kmitá zadkom hore a dole po jeho úde. Stačí malé vychýlenie a ak narazíte na penis lonovou kosťou v plnej rýchlosti, pravdepodobne už mužstvo nezachráni ani návšteva pohotovosti.

Čítajte viac o sexe a vzťahoch

Neprekračujte pnutie

Nie každý penis je rovnaký. Niektorí muži majú erekciu v sklone pravého uhla, iní ju majú v ostrom uhle s údom takmer prilepeným na brucho. Tento druhý typ mužov nezvládne niektoré polohy. Najmä tie, ktoré idú proti prirodzenému sklony. Myslíme tým napríklad polohu žena hore, ktorá sa opiera ruka mi za chrbtom. V prípade prudkého pohybu proti smeru erekcie môžete partnerovi natrhnúť šľachy, či nenávratne poškodiť toporivé telieska. V konečnom dôsledku to bude aj vaša škoda…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

sex, vzťah, problém

Nebaví vás sex s partnerom? Poznáme najčastejšie ženské dôvody!

23.03.2017 17:00

Môže to prísť znenazdajky, alebo z vás nadšenie pre milovanie vyprchá postupne a plynule. Zrazu však nemáte najmenšiu chuť na sex s partnerom.

hádka, kancelária

Päť príkladov, kedy má párová terapia zmysel

23.03.2017 09:30

Vzdávame sa všetci príliš rýchlo, keď sa vo vzťahu objavia problémy? Kedy má párová terapia zmysel a prečo na nej nie je nič trápne.

láska, vzťah, rande, romantika v prírode

Päť dôvodov, prečo partnerovi povedať každý deň: 'Ľúbim ťa!'

22.03.2017 17:00

Akoby sa z bežnej partnerskej komunikácie vytrácala neha, láska a slová lásky. Ľúbim ťa.

Marine Le Penová

Le Penová prehovorila pred zahraničným výborom ruskej dumy

24.03.2017 10:54

Marine Le Pen v piatok prehovorila pred zahraničným výborom ruskej Štátnej dumy.

vlak do rakuska, stanica, doprava,

Plánujú obnoviť vlakové spojenie Bratislavy s Rajkou a  Győrom

24.03.2017 10:33

Bratislava by mala mať od decembra tohto roka opäť medzinárodné vlakové spojenie medzi Petržalkou a Rajkou a Győrom v Maďarsku.

mladí, mladomanželia, pár, nový byt, bývanie, hypotéky, zariadenie domu, sťahovanie, renovácia

Do druhého piliera vstupuje len 30 % mladých ľudí

24.03.2017 10:32

Od zavedenia dobrovoľného vstupu do druhého piliera v roku 2008 vstúpilo do tohto systému len 30 % mladých ľudí prichádzajúcich na trh práce.

Theresa Mayová

Zverejnili video, na ktorom ochranka odvádza Mayovú z miesta útoku

24.03.2017 10:23

Britský denník The Sun zverejnil video, ktoré zobrazuje ako členovia ochranky odvádzajú do auta premiérku Theresu Mayovú počas stredajšieho teroristického útoku.