Čo vám zaručí šťastie vo dvojici na veľmi dlhý čas?

Vzťah sa vyvíja. A hoci najviac to iskrí na začiatku, je na vás, aby ste oheň držali pri živote na poriadne dlhý čas. Ako na to?

bozk, láska, milenci, vzťah, romantika
Tak nech vám láska vydrží!
Autor:

Ja, ty, my

Možno to znie sebecky, ale podĺa expertov práve táto veta naozaj „sedí“. Kto nemá pekný vzťah sám k sebe, ťažko ho bude mať k inému človeku. Aj v partnerskom zväzku človek potrebuje čas na seba, nielen na partnera. Je to otázka rovnováhy – ak ju nájdete a obaja ste spokojní, váš vzťah vydrží roky.

Chce to nehu

Vzťah bez nehy nevydrží. Práve tá dáva človeku pocit, že je milovaný, že ho ktosi ochráni, že má kdesi svoje pokojné miesto plné lásky. Ide pritom o každodenné maličkosti: obyčajné „ľúbim ťa“ pri odchode z domu, nežný bozk na dobrú noc, pohladenie, ak je tomu druhému ťažko. A muži potrebujú nehu rovnako ako ženy. Práve tá ich drží pri partnerke, znamená pre nich domov ako útočisko pred okolitým svetom.

Aj hádky sú potrebné

V každom vzťahu to príde: zrazu sa nedokážete na čomsi zhodnúť, partner vás rozčúli, stane sa niečo, s čím ste nepočítali… Taký je život vo dvojici. Prídu vlny, ktoré treba ustáť. Ako? Tak, že spolu komunikujete. Ak to nejde inak, než hádkou, nedá sa nič robiť. Aj tá občas dokáže prečistiť vzduch, objasniť vzťahy či pohnútky toho druhého. Živá komunikácia udržiava vzťah v bdelom stave, dokáže riešiť problémy. Nemlčte, radšej sa pohádajte!

Vášeň je nevyhnutná

Iste, po niekoľkých rokoch vo vzťahu to medzi vami neiskrí ako na začiatku a je to celkom prirodzené. Ale celkom na vášeň nesmiete zabudnúť. Prebuďte u partnera oheň, ktorý ho spáli. Experimentujte, prekvapujte, tešte sa zo sexu – ukážte parnerovi, že stále je pre vás skvelý milenec. A vy preňho úžasná milenka. Hľadajte si chvíle plné vášne, ktoré vás oboch dostanú do varu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

sex, vzťah, problém

Nebaví vás sex s partnerom? Poznáme najčastejšie ženské dôvody!

23.03.2017 17:00

Môže to prísť znenazdajky, alebo z vás nadšenie pre milovanie vyprchá postupne a plynule. Zrazu však nemáte najmenšiu chuť na sex s partnerom.

hádka, kancelária

Päť príkladov, kedy má párová terapia zmysel

23.03.2017 09:30

Vzdávame sa všetci príliš rýchlo, keď sa vo vzťahu objavia problémy? Kedy má párová terapia zmysel a prečo na nej nie je nič trápne.

láska, vzťah, rande, romantika v prírode

Päť dôvodov, prečo partnerovi povedať každý deň: 'Ľúbim ťa!'

22.03.2017 17:00

Akoby sa z bežnej partnerskej komunikácie vytrácala neha, láska a slová lásky. Ľúbim ťa.

Marine Le Penová

Le Penová prehovorila pred zahraničným výborom ruskej dumy

24.03.2017 10:54

Marine Le Pen v piatok prehovorila pred zahraničným výborom ruskej Štátnej dumy.

vlak do rakuska, stanica, doprava,

Plánujú obnoviť vlakové spojenie Bratislavy s Rajkou a  Győrom

24.03.2017 10:33

Bratislava by mala mať od decembra tohto roka opäť medzinárodné vlakové spojenie medzi Petržalkou a Rajkou a Győrom v Maďarsku.

mladí, mladomanželia, pár, nový byt, bývanie, hypotéky, zariadenie domu, sťahovanie, renovácia

Do druhého piliera vstupuje len 30 % mladých ľudí

24.03.2017 10:32

Od zavedenia dobrovoľného vstupu do druhého piliera v roku 2008 vstúpilo do tohto systému len 30 % mladých ľudí prichádzajúcich na trh práce.

Theresa Mayová

Zverejnili video, na ktorom ochranka odvádza Mayovú z miesta útoku

24.03.2017 10:23

Britský denník The Sun zverejnil video, ktoré zobrazuje ako členovia ochranky odvádzajú do auta premiérku Theresu Mayovú počas stredajšieho teroristického útoku.