Pár týždňov po pôrode dvojčiat bola ako prútik! Ako to Hurajová spravila?

Keď sa začiatkom januára objavila herečka Lucia Hurajová na Plese v opere, mnohým ľuďom, ktorí ju poznajú, musela padnúť sánka. Fakt, že 20. novembra minulého roka priviedla na svet dvojičky, sa javil ako sci-fi.

Herečka a moderátorka Lucia Hurajová.
Herečka a moderátorka Lucia Hurajová.
Autor: Monarch

„Všetky komplimenty sú veľmi milé a pekne za ne ďakujem. Ale naozaj by som nechcela, aby to bol diktát pre ostatné ženy, ktoré sú tehotné a cítia sa možno menej dobre vo svojom tele. Pretože tehotenstvo môže naozaj veľmi zmeniť podobu ženy a je to prirodzené,“ komentovala pre Pravda.sk Hurajová.

Priznala, že počas celého tehotenstva cvičila tehotenskú jogu a veľmi zdravo sa stravovala. „Dokonca som prešla počas tých deviatich mesiacov priam k vegetariánstvu. Ale nie je to vec, ktorú by som radila celoplošne. U mňa sa skrátka stalo to, že mi mäso prestalo chutiť a tak som takmer celé tehotenstvo žila zo zeleniny,“ vysvetlila.

Keďže s príchodom dvojčiat, dcér Izabely a Sofie, sa rodina rozšírila hneď o dvoch nových členov, u Hurajovej doma je to vraj hotový „cirkus na kolieskach“. „Je to veľmi zábavné. Každý má plné ruky práce, či už ja, môj manžel, alebo moja mamina. Niekto sa musí starať o deti, niekto o domácnosť, niekto o ďalšie dieťa,“ vymenovala so smiechom Hurajová. „Sama pochádzam z veľkej rodiny, boli sme traja súrodenci, takže to nie je pre mňa nič nové. Akurát mám občas pocit, že hoci som teraz ja mama, stále ma občas zachraňuje moja vlastná mama,“ dodala s humorom.

Herečka Lucia Hurajová (vpravo) počas tehotenstvo v
septembri minulého roka.
Herečka Lucia Hurajová (vpravo) počas tehotenstvo v septembri minulého roka.
Autor: Lucie Urban

Herečke sa potvrdilo to, čo zvyknú hovorievať viacnásobné mamy. Pri starostlivosti o ďalšie dieťa už trochu poľavila z nárokov. „Je prirodzené, že menej dbáte o nejaké tie hygienicko-starostlivostné pravidlá. Cumlíky sa menia za pochodu. Tým, že sa deti podobajú, tak si ich občas aj pomýlim a rozprávam na ne nesprávnymi menami. A keďže je to druhé a tretie dieťa, občas zvyknem nahlas žartovať, že postavte sa, ste v poradí. Ale samozrejme, sú to rovnako milé stvorenia ako bol môj syn a som veľmi rada za toto prekvapenie, ktoré mi vstúpilo do života,“ konštatovala sympatická mamina.

„Nanovo teraz objavujem ženský svet, lebo sú tie dievčatá aj dvojičkový svet, lebo sú to dvojičky. Asi by som si mohla k tomu aj niečo prečítať, ale potom som si povedala, že nemám čas. Nechávam to na život,“ uzavrela s úsmevom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
tehotenstvo, tehotná žena, menštruácia

Menštruácia ovplyvňuje našu plodnosť. Čítajte, ako

20.03.2017 11:00

Aktuálna štúdia ukázala, že čas prvej menštruácie má vplyv na plodnosť žien.

rodina, príbuzní, babka, vnučka, puzzle, hra

Ako sa vyhnúť opakovaniu rodičovských chýb? Je to vôbec možné?

18.03.2017 08:00

Sme naozaj slobodní v tom, aby sme sa stali takým človekom, akým chceme byť?

tínedžer, výchova

Tínedžer v dome nemusí byť postrachom

17.03.2017 09:30

Osvojte si zásady zvládania tínežera. A spolunažívanie môže prebiehať v relatívnom mieri.

Koniec diaľnice, diaľnica, značka

Nemecké diaľnice od roku 2019 spoplatnia

24.03.2017 11:06

Vodiči osobných áut budú musieť od roku 2019 platiť za jazdu na nemeckých diaľniciach. O zavedení mýta rozhodol Spolkový snem.

Marine Le Penová

Le Penová prehovorila pred zahraničným výborom ruskej dumy

24.03.2017 10:54

Marine Le Pen v piatok prehovorila pred zahraničným výborom ruskej Štátnej dumy.

vlak do rakuska, stanica, doprava,

Plánujú obnoviť vlakové spojenie Bratislavy s Rajkou a  Győrom

24.03.2017 10:33

Bratislava by mala mať od decembra tohto roka opäť medzinárodné vlakové spojenie medzi Petržalkou a Rajkou a Győrom v Maďarsku.

mladí, mladomanželia, pár, nový byt, bývanie, hypotéky, zariadenie domu, sťahovanie, renovácia

Do druhého piliera vstupuje len 30 % mladých ľudí

24.03.2017 10:32

Od zavedenia dobrovoľného vstupu do druhého piliera v roku 2008 vstúpilo do tohto systému len 30 % mladých ľudí prichádzajúcich na trh práce.