Cieľavedomé dieťa v znamení kozorožca sa dobre učí

Už na prvý pohľad sú tieto deti, narodené v druhej polovici v decembra, resp. v prvej polovici januára, iné, ako ich rovesníci.

kozorožec
Dieťa v znamení kozorožca.
Autor:

Má veľa zrelých otázok

Aj keď nie sú jedináčikovia, najviac sa zabavia v spoločnosti dospelých. Aj to je dôvod, prečo ich zaujímajú iné hry, ako rovesníkov. S dedkom „mastia“ karty, babke pomáhajú v záhrade a čítajú knižky, určené pre starších (Najcennejšie sú pre nich tie, z ktorých sa niečo aj naučia). Rovnako zrelé sú aj otázky, ktoré kladú rodičom. A nie je ich málo.

Nezapadne medzi rovesníkov

Rozhodne nespia s rodičmi v posteli, nepatria do kategórie detí, ktoré sa rady mojkajú, túlajú, vysedávajú na kolenách a potrebujú pohladenie. Vyžadujú svoju vlastnú postieľku, najideálnejšie vo svojej izbe a čo najviac súkromia. Na svoj vek sú až príliš vážni a pre svoje vlastnosti zvyknú nezapadnúť medzi svojich rovesníkov.

Nosí dobré známky

Inak s nimi v škole nebudú veľké, dá sa povedať dokonca, že žiadne problémy. Kozorožec si je už v útlom veku vedomý toho, že chce toho v živote dosiahnuť viac ako veľa a uvedomuje si, že k cieľu je síce dlhá a namáhavá cesta, ale je zmysel sa na ňu vybrať. Už má niekoľko vzorov v okolí. Domov bude nosiť dobré známky.

Čítajte viac o iných znameniach

Pozor na osamelosť

Na čo treba rodičov kozorožca určite upozorniť, je, aby dohliadli na to, aby malo ich dieťa napriek všetkému nejakých kamarátov, organizovať mu napríklad detské párty. Ak sa totiž povznesú na to, že najradšej trávi čas v spoločnosti preňho starých ľudí, môže sa onedlho cítiť veľmi osamelo. A tento pocit ostáva dlho…

Úspech nadovšetko

Ak si má vybrať medzi individuálnym a spoločenským športom, určite siahne po prvej možnosti, kde dostane príležitosť vyniknúť, kde si ho skôr všimnú. Kozorožec potrebuje bodovať, úspech je preňho dôležitejší ako čokoľvek iné. On nemusí byť prvý, táto túžba patrí levovi, ale potrebuje si odfajkovať ciele, ktoré si stanovil.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

tehotenstvo, tehotná žena, menštruácia

Menštruácia ovplyvňuje našu plodnosť. Čítajte, ako

20.03.2017 11:00

Aktuálna štúdia ukázala, že čas prvej menštruácie má vplyv na plodnosť žien.

rodina, príbuzní, babka, vnučka, puzzle, hra

Ako sa vyhnúť opakovaniu rodičovských chýb? Je to vôbec možné?

18.03.2017 08:00

Sme naozaj slobodní v tom, aby sme sa stali takým človekom, akým chceme byť?

tínedžer, výchova

Tínedžer v dome nemusí byť postrachom

17.03.2017 09:30

Osvojte si zásady zvládania tínežera. A spolunažívanie môže prebiehať v relatívnom mieri.

Koniec diaľnice, diaľnica, značka

Nemecké diaľnice od roku 2019 spoplatnia

24.03.2017 11:06

Vodiči osobných áut budú musieť od roku 2019 platiť za jazdu na nemeckých diaľniciach. O zavedení mýta rozhodol Spolkový snem.

Marine Le Penová

Le Penová prehovorila pred zahraničným výborom ruskej dumy

24.03.2017 10:54

Marine Le Pen v piatok prehovorila pred zahraničným výborom ruskej Štátnej dumy.

vlak do rakuska, stanica, doprava,

Plánujú obnoviť vlakové spojenie Bratislavy s Rajkou a  Győrom

24.03.2017 10:33

Bratislava by mala mať od decembra tohto roka opäť medzinárodné vlakové spojenie medzi Petržalkou a Rajkou a Győrom v Maďarsku.

mladí, mladomanželia, pár, nový byt, bývanie, hypotéky, zariadenie domu, sťahovanie, renovácia

Do druhého piliera vstupuje len 30 % mladých ľudí

24.03.2017 10:32

Od zavedenia dobrovoľného vstupu do druhého piliera v roku 2008 vstúpilo do tohto systému len 30 % mladých ľudí prichádzajúcich na trh práce.