Detský svet na dvanástich metroch štvorcových! Zariaďujte s rozumom

Ako zväčšiť priestor a na čo pri zariaďovaní izby pre vašu ratolesť nezabudnúť?

Vytvárajúc malý detský svet by sa rodičia mali riadiť najmä fantáziou. Dôležité je, zapojiť do pretvárania izby aj vašu ratoles't, pôjde totiž o jej priestor. Myslite však na to, že detské „metre štvorcové“ spĺňajú úlohu spálne, hracieho kútika a v budúcnosti aj miesta na učenie…

Inšpirácia do detskej izby, Westwing.sk
Inšpirácia do detskej izby, Westwing.sk

Čarujte s farbami

ZVäčšiť priestor detskej izby, čo je v bežných bytoch okolo 12 či 13 metrov štvorcových, si žiada rozumný výber farieb. Svetlé farby – odtiene bielej, béžovej a šedej – sú receptom na optické zväčšenie interiéru. Aj steny pastelových farieb ako svetlomodrá alebo púdrová ružová priestor opticky zväčšia.

Tapety aj zrkadlo

Ak chcete rozšíriť miestnosť, stojí za to rozhodnúť sa pre tmavý strop a podlahu – spojiť ich so svetlými farbami stien. Ak chcete, aby sa izba zdala vyššou, namaľujte strop farbou svetlejšou ako stena. Prípadne nalepte pásiky tapiet. V starších detských izbách sa dobre osvedčia zrkadlá. Správne umiestnené vytvoria opticky väčší priestor.

Nálepky na stenu, ktoré opticky predĺžia stenu,
Westwing.sk
Nálepky na stenu, ktoré opticky predĺžia stenu, Westwing.sk

Doprajte deťom priestor na hru

Deti sa chcú a potrebujú hrať. Kým sú malé, izba spĺňa predovšetkým funkciu herne. Fajn nápadom je umiestnenie nábytku ku stene, vďaka čomu zostane miesto uprostred izby. Týmto spôsobom dobre ušetríte priestor a zároveň vytvoríte miesto pre hranie. Oblečenie schovajte do veľkých skriniek a zásuviek, zostane tak skryté pred zvedavcami – návštevami.

Modulový nábytok

Ak máme k dispozícii len malú izbu, oplatí sa rozhodnúť pre modulový nábytok, ktorého jednotlivé časti môžete meniť, alebo dokúpiť podľa zmenených potrieb dieťaťa. Ako obzvlášť praktická sa môže ukázať poschodová posteľ s rebríkom, ktorej súčasťou sú zásuvky a schránky. Takáto posteľ sa tak môže stať ďalším centrom detského šantenia.

Modulový nábytok do detskej izby, Ikea.
Modulový nábytok do detskej izby, Ikea.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
veľká noc

Košík či hniezdo? Do čoho uložiť farebné veľkonočné vajíčka?

19.03.2017 14:00

Veľkonočné sviatky si žiadajú farebné a svieže dekorácie. Ak máte plno farebných vajíčok a neviete, kam s nimi, tu je inšpirácia.

chalupa, drevo

Chalupa si pýta vôňu dreva

16.03.2017 09:30

Prečo sa na chalupe cítime tak dobre? Pohľad na drevo, jeho vôňa aj zvuk, keď večer praská v kozube - to je pocit teplého domova.

obrus

Jar v znamení zelenej, prečo ju nepozvať do bytu?

13.03.2017 15:00

Zelená znamená energiu aj optimizmus. Ako ju dostať do interiéru?

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.