Zubná pasta je hotový zázrak. 5 vecí, ktoré s ňou môžete vyskúšať

Bez zubnej pasty si asi nedokáže už nik z nás predstaviť rannú a večernú hygienu. Ale viete, že jej využitie je omnoho bohatšie ako len na udržiavanie chrupu?

zuby, hygiena, pasta, zubná, kefka
Zubnú pastu môžete použiť všemožnými spôsobmi.
Autor:

Portál Expert on Home Tips zhromaždil všemožné využitie zubnej pasty v domácnosti a niektoré jej „funkcie“, doposiaľ určite nepoznané, vás nepochybne prekvapia. Využiť ju môžete totiž aj na toto:

Fľaky z laku na nechty

Ak vám na nechtoch aj po odlakovaní zostalo pár fľakov a máte citlivé nechty, použite bieliacu zubnú pastu. Jednoducho ju naneste a nechajte pôsobiť pár minút na nechtových lôžkach, použite jemnú kefku, ktorou pastu na nechtoch použijete ako čistidlo a následne opláchnite.

Uštipnutie

Nepríjemný a svrbivý býva výsledok po uštipnutí hmyzom. Stačí trošku zubnej pasty na postihnuté miesto a chladivý efekt zafunguje a eliminuje pocit nepríjemného svrbenie a pálenia.

Zápach rúk

Niektoré jedlá zanechávajú na koži dlhodobý pach a často nepomáha ani mydlo. Ak ste napríklad čistili cesnak, alebo si namočili prsty do oleja v konzerve treščej pečene, pomôže zubná pasta. Použite trochu ako pastu na vyčistenie a opláchnutie rúk.

Strieborný príbor

Môžete ho vyčistiť práve pomocou zubnej pasty. Funguje to na jednotku a zájdené vidličky a nože sa budú blýskať ako nové.

Fľaky od fixky

Detská hra sa skončila popísanou podlahou či nábytkom. A navyše je to permanentná fixka? Nezúfajte, lebo pomôcť môže práve zubná pasta – naneste ju na škvrny a vydrhnite.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.