5 vecí, na ktoré by ste nemali pred sťahovaním zabudnúť

S dobrým plánovaním nemusí byť sťahovanie vašou nočnou morou.

shutterstock 68120392
Sťahovanie dá zabrať! S dobrým plánom ho však zvládnete.
Autor:

Pomocníci

Ak ste dvaja s partnerom, len ťažko odnesiete z bytu ťažkú pohovku či veľkú skriňu. To chce chlapov! A tak poproste kamarátov, ale myslite na to, že o pomoc ich treba požiadať s dostatočným predstihom. Povedzte im, čo sa od nich v deň sťahovania očakáva a takisto to, na ako dlho ich potrebujete. Oslovte radšej priateľov viac, pri sťahovaní sa hodí každá ruka.

Transport

Je vaše auto dostatočne veľké, aby ste v ňom veci previezli? Premerajte kufor a realisticky zhodnoťte, či nepotrebujete väčšie auto. Iste, ak máte koho požiadať o požičanie väčšieho auta, urobte to. Ak nie, objednajte si na presný čas dodávku, ktorá veci odvezie.

Kde zaparkujem?

Ak sa sťahujete na miesto s nedostatokom parkovania, je potrebné vopred si miesto prezrieť a vymyslieť, ako na ňom zaparkujete. Na mieste by ste už mali byť pripravení veci povynášať čo najrýchlejšie, aby ste neblokovali premávku.

Čo kde zložím?

Nábytok do dodávky vkladajte v poradí, aby bolo čo najlogickejšie ho následne vybrať a položiť na želené miesto. Zvlášť pri veĺkých veciach nie je žiaduce, aby ste ich chaoticky prekladali z miesta na miesto. Nielenže sa pritom dvojnásobne narobíte, ale aj čas sťahovania sa natiahne.

Časová rezerva

Počas sťahovania vždy myslite na nepredvídateĺné okolnosti, vďaka ktorým nepôjdete podĺa plánu. Nechajte si časovú rezervu, aby ste neboli počas celého dňa v strese. Ak si zavoláte niekoho na pomoc, opíšte situáciu a radšej hodinu pridajte, než by vám potom všetci odišli, pretože už majú naponáhlo.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.