Neohlásená návšteva? Ako čo najrýchlejšie upratať byt?

V čase mobilných telefónov sa síce neohlásená návšteva predsa len zvykne prihlásiť vopred. Ale ak z telefónu počujete: "O desať minút sme u vás, ale žiadne starosti si nerob", studený pot vás napriek tomu obleje.

návšteva - dvere - privítanie
Nech sa páči, poďte ďalej!
Autor:

Poobzeráte sa okolo seba a je vám jasné, že váš byt tip-top vyzerať nebude. Môže však vyzerať aspoň mierne upratane a čisto Takto to zvládnete:

Kôš na bielizeň je záchrana

Vezmite ho a rýchlo zamierte do obývačky. Všetky veci zo zeme nahádžte do koša a ten potom „odpracte“ kamsi do skrine či do temného kúta vo vašom byte.

Všetko do spálne

Ostatné veci, ktoré zostanú kade-tade po byte, či už v chodne alebo v obývačke, odneste do spálne. To je predsa len miestnosť, kam sa návšteva nepýta. Ak teda nejde o vašu mamu či svokru, pred nimi zrejme ani spálňa nezostane ušetrená. Zatvorte dvere, len veľmi drzá návšteva si dvere do spálne otvorí sama. Ak máte šatník, je takouto miestnosťou na schovani eneporiadku práve ten.

Vyvetrajte

Rýchlo pustite do bytu čerstvý vzduch. Kadejaké pachy nie sú práve lákavé, ak návšteve otvoríte dvere. A svieži vzduch si ľudia spájajú s čistotou, tak aspoň prvý dojem bude lepší, než by ste očakávali.

Rýchlo ich usaďte

Návštevu pozvite do obývačky a usaďte ju na pohovku. nenechajte ju túlať sa po byte, kabáty vezmite vy a sama ich odložte na „bezpečné“ miesto. Prineste na stôl občerstvenie a návšteva tak nebude mať dôvod zablúdiť do iných izieb.

Vhodné svetlo

Ak sa návšteva prihlási až večer, zachrániť vás môže aj príjemné tlmené svetlo. V intímnom osvetlení obývačky nebude vidieť ani prach, ani neporiadok na policiach.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Raňajková súprava, Tchibo

Pozvite kvetinovú jar do svojho bytu

18.02.2017 14:00

Aj váš byt cíti blížiacu sa jar! Preto neurobíte chybu, ak siahnete po kvetinových vzoroch na obliečkach, tapetách či šálkach.

deti, tanier

Farebné, rozprávkové a nerozbitné! Na čom deťom podávať jedlo?

14.02.2017 13:00

Aj pohľad na tanier či misku môže vašeu ratolesť motivovať, aby sa do jedla pustila s väčšou chuťou.

makronky

Valentín bez ružovej? To snáď ani nie, pozrite sa

12.02.2017 11:00

Oslávte sviatok zaľúbených s farbou lásky - kytica, sviečka či zákusok? Vyberte si!

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.