Neohlásená návšteva? Ako čo najrýchlejšie upratať byt?

V čase mobilných telefónov sa síce neohlásená návšteva predsa len zvykne prihlásiť vopred. Ale ak z telefónu počujete: "O desať minút sme u vás, ale žiadne starosti si nerob", studený pot vás napriek tomu obleje.

návšteva - dvere - privítanie
Nech sa páči, poďte ďalej!
Autor:

Poobzeráte sa okolo seba a je vám jasné, že váš byt tip-top vyzerať nebude. Môže však vyzerať aspoň mierne upratane a čisto Takto to zvládnete:

Kôš na bielizeň je záchrana

Vezmite ho a rýchlo zamierte do obývačky. Všetky veci zo zeme nahádžte do koša a ten potom „odpracte“ kamsi do skrine či do temného kúta vo vašom byte.

Všetko do spálne

Ostatné veci, ktoré zostanú kade-tade po byte, či už v chodne alebo v obývačke, odneste do spálne. To je predsa len miestnosť, kam sa návšteva nepýta. Ak teda nejde o vašu mamu či svokru, pred nimi zrejme ani spálňa nezostane ušetrená. Zatvorte dvere, len veľmi drzá návšteva si dvere do spálne otvorí sama. Ak máte šatník, je takouto miestnosťou na schovani eneporiadku práve ten.

Vyvetrajte

Rýchlo pustite do bytu čerstvý vzduch. Kadejaké pachy nie sú práve lákavé, ak návšteve otvoríte dvere. A svieži vzduch si ľudia spájajú s čistotou, tak aspoň prvý dojem bude lepší, než by ste očakávali.

Rýchlo ich usaďte

Návštevu pozvite do obývačky a usaďte ju na pohovku. nenechajte ju túlať sa po byte, kabáty vezmite vy a sama ich odložte na „bezpečné“ miesto. Prineste na stôl občerstvenie a návšteva tak nebude mať dôvod zablúdiť do iných izieb.

Vhodné svetlo

Ak sa návšteva prihlási až večer, zachrániť vás môže aj príjemné tlmené svetlo. V intímnom osvetlení obývačky nebude vidieť ani prach, ani neporiadok na policiach.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
kuchyňa, riady, tanier, čistota, domácnosť, upratovanie

Kuchyňa ako z reklamy? Poriadok praje pripraveným

26.03.2017 18:00

Nablýskaná kuchynská linka alebo sporák, z ktorého by ste mohli rovno obedovať? Ako udržať v kuchynskom priestore poriadok?

veľká noc

Košík či hniezdo? Do čoho uložiť farebné veľkonočné vajíčka?

19.03.2017 14:00

Veľkonočné sviatky si žiadajú farebné a svieže dekorácie. Ak máte plno farebných vajíčok a neviete, kam s nimi, tu je inšpirácia.

detská izba

Detský svet na dvanástich metroch štvorcových! Zariaďujte s rozumom

19.03.2017 11:00

Ako zväčšiť priestor a na čo pri zariaďovaní izby pre vašu ratolesť nezabudnúť?

jemen

UNICEF: V Jemene je až pol milióna detí v ohrození života

27.03.2017 07:59

Pre vojnu, hlad, chorobámy a chudobu je v Jemene v ohrození života približne 462-tisíc detí. Od začiatku konfliktu v roku 2014 ide o nárast o 200 percent.

tatry, hory, turisti, túra, kopce, štíty,

Tragédia v Tatrách si vyžiadala dva mladé ľudské životy

27.03.2017 07:24

Vysoké Tatry boli v nedeľu dejiskom tragédia, ktorá si vyžiadala životy dvoch mladých mužov.

Ivanka Trump

Ivanka Trumpová sa zúčastní na ženskom summite v Berlíne

27.03.2017 07:16

Ivanka Trumpová, dcéra prezidenta USA Donalda Trumpa, plánuje cestu do Nemecka, aby sa tam zúčastnila na summite o posilnení ekonomického postavenia žien.

dôchodok, dôchodca, penzia, peniaze

Výber všetkých úspor z II. piliera nebude pre každého

27.03.2017 07:00

Nie každý, kto na to bude mať nárok, si bude môcť po odchode do penzie vybrať peniaze z II. piliera hneď. Závisí to od konkrétnej DSS.