Čo robiť, keď vás doma prevalcuje nepríjemný zápach?

Pri varení či pečení môže zostať v kuchyni zápach, ktorý nie je práve žiaduci.

chladnička, zápach, pachy, potraviny
V kuchyni sa vám rozšíril nepríjemný pach?
Autor:

Ak máte navyše kuchyńu spojenú s obývačkou, aj večerné posedenie pred televízorom môže byť vďaka tomu nepríjemné. Tu sú tipy, ako si so zápachom poradiť.

Škorica a cukor

Vôňa škorice je pre väčšinu ľudí veľmi príjemná. Ak zmiešate trocha škorice, cukru a masla a túto zmes vložíte do rúry na pečenie a nastavíte na mierne pečenie na pár minút, domov vám zaplaví príjemná sladká vôňa, ktorý zápach po inom jedle prekryje.

Citrónová voda

Aj tu spočíva čaro tejto vône v tom, že príjemnejšou prekryjete tú menej žiadanú. Pokrájajte dva citróny na plátky, zalejte ich pol litrom vody a nechajte variť tak dlho, kým citrónová vôňa nezaplaví vašu kuchyňu.

Vonné sviečky

Pri veľmi intenzívnom zápachu síce veľmi účinné nie sú, ale pri miernom už dokážu pomôcť. Vôňu vyberajte podľa vašich preferencií, pretože pravdou je, že niektoré vône sú naozaj intenzívne a človeku nemusia výždy ulahodiť. Pri zápachu v byte pomôžu práve vonné sviečky s citrusovou arómou, ktorá je svieža a povzbudzujúca.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.