Herečka Anikó Vargová: Na tomto svete nie sme náhodou

Seriálová novinka televízie JOJ, 1890, je plná napätia aj odkazov na tajomné sily. Ako to vníma herečka?

Anikó Vargová
Anikó Vargová v seriáli 1890.
Autor:

V seriálovej novinke televízie JOJ, 1890, hrá aj herečka Anikó Vargová. Diváci sa hneď v úvode prvej časti „dočkali“ tajomnej vraždy a celým seriálom sa nesie akýsi odkaz na temné sily, okultizmus či povery, ktorým ľudia verili stáročia.

Aj samotné miesto nakrúcania, kaštieľ v Betliari a jeho okolie, je opradené množstvom povier. Ako sa herečke v tomto prostredí nakrúcalo? „Je to krásne miesto, z ktorého vyžaruje niečo úžasné, možno až tajomné. Aj preto sa nám skvelo pracovalo, ja som vďačná za takúto príležitosť. Sama som fanúšičkou Hercula Poirota, čo je tiež detektívka, ktorej dej sa odohráva v minulosti.“

Staré kaštiele či hrady majú atmosféru, ktorá priam nabáda k uvažovaniu o tajomných silách medzi nebom a zemou. Ako je na tom herečka? Verí v takéto veci?

„Myslím si, že každý človek prežil vo svojom živote niečo ťažko opísateľné či vysvetliteľné. Mne sa to stalo po smrti mojej babičky. A keďže som veriaci človek, myslím si, že existujú veci, ktoré sa nedajú racionálne pomenovať, hoci sa o to snažíme,“ opísala Anikó Vargová a pokračovala: „Ale žijem rada svoj život a neunikám do do inej reality. Ale človek si prirodzene kladie otázky, čo nás čaká po smrti, či existujú iné vesmíry a podobne. Vo svojom vnútri som presvedčená, že na tomto svete nie sme náhodou a že po tomto živote nás ešte čosi čaká.“

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.