Danica Matušová: Nútiť niekoho do herectva by nemalo zmysel

Okrem toho, že sa onedlho predstaví v seriálovej novinke 1890, učí Danica Matušová aj na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Ako zvláda študentov?

Danica Matušová
Danica Matušová ako Júlia v seriáli 1890.
Autor:

V seriálovej novinke televízie JOJ sa predvedie ako gŕofska dcéra Júlia, ktorá sa zapletie aj s hlavným seriálovým predstaviteľom, Jánom Koleníkom. "Nejaký vzťah medzi nami bude, ale detaily neprezradím. Júlia, ako rozmaznané grófske dieťa bez akýchkoľvek starostí, od sveta neočakáva nič zlé. Ale to zlé si ju nájde a vďaka tomu bude musieť dospieť. Moja postava, našťastie, prežije do konca seriálu,“ prezrádza o svojej úlohe.

Veľká časť seriálu sa nakrúcala v kaštieli v Betliari. Prostedie bolo pre herečku inšpirujúce, ale na tajomné sily, o akých sa hovorí v seriáli, veľmi neverí. "V reálnom živote som skôr racionálny typ človeka, ale staré hrady či kaštiele majú svoju špecifickú atmosfétu. Napriek tomu na duchov neverím, skôr na nejaké energie, ktoré nás obklopujú.

Seriál 1890 je historickou detektívkou. Ona sama si takého príbehy rada pozrie. „Obľubujem napríklad Hercula Poirota, ale prečítam si aj severské detektívky, rada to striedam.“

Okrem hrania pred kamerami či v divadlách v Bratislave aj v Nitre učí na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. „Robím to už štyri roky, učím herectvo a umelecký prednes. Ako ďalej uvádza 32-ročná herečka, problém s 18-ročnými tínedžermi nemá žiaden. "Herectvo je také špecifické povolanie, že oni musia vedieť, či sa mu chcú venovať naplno alebo nie. Nútiť niekoho do herectva nemá zmysel, tá snaha musí vyjsť z človeka.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.