Vázu či kvetináč od tejto mladej dizajnérky máte možno doma aj vy

Srdcovkou dizajnérky Iiny Vuorivirtaje je keramika a sklo. Ale nebojí sa ani nových materiálov. Pozrite sa!

Sympatická blondínka Iina Vuorivirta (28) navštívila slovenskú metropolu, aby predstavila svoju prácu dvornej dizajnérky IKEA. Výrobky do domácnosti, pod ktoré sa od roku 2015 podpísala, tak môžete mať v kuchyni, na chodbe či v obývačke aj vy.

Dizajnérka Iina Vuorivirta.
Dizajnérka Iina Vuorivirta.
Autor: Ikea

„Už po dvoch týždňoch od nástupu do IKEA som odišla do Číny, kde sa vyrábali naše výrobky zo skla. Ja som síce so sklom pracovala už počas štúdia dizajnu v rodnom Fínsku, ale vidieť naživo takú veľkú výrobu bolo zážitkom. A musela som sa učiť nové postupy, čo bolo inšpiratívne,“ prezradila 28-ročná Iina.

Neskôr navštívila aj Indonéziu a Vietman, kde pracovala na dizajne výrobkov z bambusu. „Pre mňa bol tento materiál novinkou, ale ľudia, ktorí ho poznajú, ma o ňom veľa naučili. Následne sme mohli spoločne pracovať na nových výrobkoch,“ opísala.

Vázy z kolekcie PS 2017.
Vázy z kolekcie PS 2017.
Autor: Ikea
Najradšej pracuje s keramikou a sklom, preto ako príklad svojej aktuálnej práce dáva najradšej terakotový kvetináč a sadu váz z kolekcie IKEA PS 2017. Zaujímavý príbeh sa skrýva práve za vázami, ktoré začali vznikať z odpadu, ktorý sa tvoril pri výrobe sklenených predmetov. „Pre mňa ako dizajnérku, bolo veľkou výzvou vytvoriť niečo, čo bude jedinečné, udržateľné a zároveň dostupné pre každého. Aj napriek tomu, že sú vázy IKEA PS 2017 fúkané v rovnakej forme, originálny vzhľad im dodáva skutočnosť, že roztavené sklo je vyrábané zo zvyškového sklárskeho materiálu, ktorý má rôzne odtiene. Výsledok je preto vždy jedinečný a dielom náhody," opísla.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.