Detská móda inak! Bratislavu ovládnu autorské značky pre najmenších

O móde často uvažujeme dospelým pohľadom. Nosiť dizajnérsky kúsok však nie je podmienené vekom. A dokázať to má aj podujatie, ktoré ukáže detskú módu aj trochu inou optikou, než na akú sú zvyknuté mamičky vymetajúce detské oddelenia v obchodných centrách.

Herečka a knižná autorka Kristína Farkašová so svojimi
dcérami.
Herečka a knižná autorka Kristína Farkašová so svojimi dcérami.
Autor: Marika Beňadik Majorová

Do Bratislavy sa nasledujúci víkend zídu zástupcovia niekoľkých desiatok slovenských a českých značiek, lokálnych obchodov či online shopov, ktoré ponúkajú domácu aj zahraničnú módu pre deti od 0 do 12 rokov. Priestor im ponúkne Stará tržnica, ktorá sa stane miestom pre víkendový módny maratón.

„Chceme priniesť výber toho najlepšieho, čo sa pre deti robí a spojiť na jednom mieste predajcov, ktorí kladú vysoké nároky na kvalitu a dizajn. Spojili sme svoje sily pre tri dni plné krásna,“ uviedla Katarína Morávková, jedna z pätice mám, ktoré za projektom Kid. Shop up stoja. Ďalšou je známa fotografka a blogerka Marika Beňadik Majorová.

Podľa nej je veľmi dôležité vytvárať väzbu človeka s estetikou a krásnom už odmalička. „Veríme, že s čím deti vyrastajú, s čím sa hrajú, čo čítajú, nosia, na čo sa pozerajú, ovplyvňuje ich vnímanie sveta a estetiky ako takej,“ vysvetlila. Aj preto sa do Bratislavy zídu zástupcovia viacerých odvetví. Či už to bude detská móda a doplnky, ale aj výrobcovia hračiek, nábytku, vydavatelia detských kníh alebo výrobcovia detskej kozmetiky.

Spisovateľka Tamara Šimončíková Heribanová s dcérou
Emilkou.
Spisovateľka Tamara Šimončíková Heribanová s dcérou Emilkou.
Autor: Marika Beňadik Majorová

Čerešničkou na torte má byť tvorba domácej dizajnérskej scény, ktorá doposiaľ detské veľkosti vo svojich kolekciách vynechávala. Martin Hrča či Lenka Sršňová alebo Michaela Bednárová by mali predstaviť vlastné detské kolekcie. Na podujatí nebudú chýbať ani známe tváre. Akciu sa rozhodli podporiť ako ambasádorky mamy Tamara Šimončíková Heribanová, Ivica Jusková aj Kristína Farkašová.

„V dnešnom pretlaku možností považujem za zmysluplné a dôležité upriamiť pozornosť na kvalitné, poctivé a krásne,“ uviedla Tamara Šimončíková Heribanová o svojom rozhodnutí stať sa jednou z ambasádoriek.

Podujatie by však rozhodne nemalo byť len o „konzume“ a bezhlavom nakupovaní. Napríklad Kristína Farkašová bude na akcii mať vlastnú talk-šou – s rodičmi aj deťmi. V sprievodnom programe sa ocitli aj workšopy kreslenia so zástupcami Slovenskej národnej galérie či detské divadlo alebo koncert Uspávanky.

Tvorivé kvinteto dám, ktoré stojí za myšlienkou prvého ročníku netradičného podujatia, dopĺňa okrem Morávkovej a Majorovej aj Katka Hulíková, Katka Rohaľová a Milada Halová. Všetky akčné mamy zhodne dúfajú, že práve touto cestou sa im podarí ukázať, že detský život sa môže spájať s módou, no najmä poctivým autorstvom a snahou o vlastnú cestu už od útleho veku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Moderátorka Soňa Müllerová.

Müllerová, Kmotríková či Rakovská - ako zvládajú módu mimo kamier?

23.03.2017 07:00

Keď zasadnú do moderátorského kresla, alebo sa postavia pred televízne kamery, zväčša vyzerajú tip top.

Modelka na prehliadke značky Versace - v kolekcii jar-leto 2017.

Vybrať si len jednu bundu na jar? Toto je 7 tipov na športový hit

22.03.2017 07:00

Športu zdar, outdoorovému odevu tiež! Akoby sa na tom zhodli dizajnéri, keď tvorili odevy na jarnú sezónu.

Zdobené košele v pánskom štýle

Pánska košeľa na dámsku nôtu! Máme 9 tipov na hit jarného šatníka

21.03.2017 12:00

Nová revolúcia v znamení košieľ! Kus odevu, ktorý hral prím skôr v pánskom šatníku, boduje tentoraz aj u nežného pohlavia.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.