Týchto šesť zlozvykov zruinuje vaše vlasy

Nech robíte, čo robíte, vaše vlasy nie sú celkom zdravé a pôsobia zničene. Možno, že robíte jednu z nasledujúcich chýb a tým svoje vlasy ničíte.

vlasy, zuby, strojček
... a vaše vlasy nemusia vyzerať takto.
Autor:

Zlý vankúš

V noci sa prevaľujete z jednej strany na druhú. To vytvára trenie medzi vlasmi a vankúšom, na ktorom spíte. A to zas vedie k nepokojnému spánku – vlasy sa môžu polámať. Hodvábny vankúš je preto dobrou voľbou, ochráni ich.

Príliš veľa stylingu

Umývate si vlasy a potom ich zrejme fénujete. Dávajte však pozor na to, aby ste dodržali aspoň 30 centimetrový odstup medzi fénom a vlasmi a ak je to aspoň trochu možné, nepoužívajte žehličku ani kulmu. Vlasy sa vám za to poďakujú.

Nesprávne česanie

Áno, vlasy česať treba, aby sa prirodzený olej rozotrel až ku končekom. Vlasy vďaka tomu získajú krásny lesk a aj pokožka hlavy sa krásne prekrví. Ale pozor: Ak sú mokré a vznikajú v nich uzlíky, ktoré sa nedajú rozčesať, neťahajte nasilu, lebo ich poškodíte. Radšej ich v takom prípade opatrne rozmotajte, zľahka vysušte a pokračujte v česaní.

Čítajte viac o vlasoch

Veľa suchého šampónu

Pravdaže, suchý šampón je geniálnu produkt! Môžete ním zachrániť deň, keď si nechcete umývať vlasy, navyše získajú objem. Avšak príliš veľa stylingových produktov môže vlasovú pokožku „polepiť“ a narušiť tým prívod kyslíka do vlasových korienkov. A preto si aspoň dvakrát do týždňa zmyte vlasy jablčným octom, aby ste z vlasov odstránili všetky nečistoty. Alebo si vymasírujte vlasovú pokožku peelingom.

Horúca sprcha

Sprcha ráno či večer padne síce dobre, ale horúca voda zmýva prirodzené oleje a vysušuje vlasy, rovnako ako príliš vysoká tvrdosť vody. Vlasy budú ako slama. A preto si ich radšej umývajte vlažnou až studenou vodou, a keď si budete sprchovať telo, radšej ich chráňte čiapkou.

Špinavé potreby

Na žehličke, v hrebeňoch, kefe, féne či štetcoch sa hromadia baktérie. Ak chcete, aby vaše vlasy boli permanentne zdravé, mali by ste ich poctivo a pravidelne čistiť. Kefu nechajte zmäknúť vo vlažnej vode s mydlom a potom ju dôkladne vydrhnite.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Moderátorka Soňa Müllerová.

Müllerová, Kmotríková či Rakovská - ako zvládajú módu mimo kamier?

23.03.2017 07:00

Keď zasadnú do moderátorského kresla, alebo sa postavia pred televízne kamery, zväčša vyzerajú tip top.

Modelka na prehliadke značky Versace - v kolekcii jar-leto 2017.

Vybrať si len jednu bundu na jar? Toto je 7 tipov na športový hit

22.03.2017 07:00

Športu zdar, outdoorovému odevu tiež! Akoby sa na tom zhodli dizajnéri, keď tvorili odevy na jarnú sezónu.

Zdobené košele v pánskom štýle

Pánska košeľa na dámsku nôtu! Máme 9 tipov na hit jarného šatníka

21.03.2017 12:00

Nová revolúcia v znamení košieľ! Kus odevu, ktorý hral prím skôr v pánskom šatníku, boduje tentoraz aj u nežného pohlavia.

Koniec diaľnice, diaľnica, značka

Nemecké diaľnice od roku 2019 spoplatnia

24.03.2017 11:06

Vodiči osobných áut budú musieť od roku 2019 platiť za jazdu na nemeckých diaľniciach. O zavedení mýta rozhodol Spolkový snem.

Marine Le Penová

Le Penová prehovorila pred zahraničným výborom ruskej dumy

24.03.2017 10:54

Marine Le Pen v piatok prehovorila pred zahraničným výborom ruskej Štátnej dumy.

vlak do rakuska, stanica, doprava,

Plánujú obnoviť vlakové spojenie Bratislavy s Rajkou a  Győrom

24.03.2017 10:33

Bratislava by mala mať od decembra tohto roka opäť medzinárodné vlakové spojenie medzi Petržalkou a Rajkou a Győrom v Maďarsku.

mladí, mladomanželia, pár, nový byt, bývanie, hypotéky, zariadenie domu, sťahovanie, renovácia

Do druhého piliera vstupuje len 30 % mladých ľudí

24.03.2017 10:32

Od zavedenia dobrovoľného vstupu do druhého piliera v roku 2008 vstúpilo do tohto systému len 30 % mladých ľudí prichádzajúcich na trh práce.