Aj muži majú radi plastiku. Upravujú im viečka a robia obriezku

Ženy po tridsiatke či päťdesiatke a muži manažéri. Taká je v súčasnosti cieľová skupina ľudí, ktorá vyhľadáva šikovné ruky plastického chirurga. Čomu holdujú najviac?

plastika, plastická operácia, chirurgia, injekcia
Ilustračné foto.
Autor:

Ženy sú hrdinky, muži menej

Trend v skrášľovaní pomoc skalpela sa v tomto období posunul zo starších žien na mladšie. Vyzerať krajšie, a to aj za cenu dočasnej bolesti, chcú i muži na vysokých postoch a vo vedení veľkých firiem. Podľa popredného slovenského plastického chirurga MUDr. Vlastibora Minarovjecha z ESTETIC CLININC s.r.o. vedie v počte zákrokov práve tá nežnejšia polovička ľudstva. A viac to zvláda aj s prípadnými „dozvukmi“ po operácii. „Ženy sú hrdinky, nemajú problém, aj keď im hrozí trochu bolesti či opuchov. Majú asi väčšiu motiváciu. Muži tieto pocity znášajú omnoho horšie,“ vysvetľuje pre Pravda.sk vyhľadávaný plastický chirurg.

U dám vedú prsia, u mužov i obriezka

Podľa MUDr. Vlastibora Minarovjecha sú u žien na prvom mieste stále operácie zväčšovania prsníkov, tzv. augmentácie, nasledujú operácie viečok. „Poklesol záujem o liposukciu, čo je dané tým, že dnes kozmetické salóny ponúkajú rôzne neúčinné, ale zato neinvazívne, nazvime ich praktiky.“ U mužov sú v obľube operácie viečok, korekcie jaziev, liposukcia a dokonca i obriezka, ktorú vyhľadávajú muži nielen z hygienických dôvodov, ale aj z dôvodu lepšieho prežívania pohlavného styku.

Čítajte viac

Bude menej bolesti

Stále platí, že nájsť si dobrého plastického chirurga je polovicou úspechu. Ak sa v snahe po dokonalosti snažíte ušetriť, dávajte si pozor na pokútne kliniky poskytujúce zázraky na počkanie. Niektoré z nich, ktoré majú napríklad odstrániť veľké zásoby telesného tuku, a to bez zásahu chirurga, sú vopred odsúdené na neúspech, stratu času aj peňazí.

Plastickí chirurgovia sa v súčasnosti snažia zmierňovať fyzickú bolesť po operáciách novými úspešnými metódami s minimálnym použitím skalpela. MUDr. Vlastibor Minarovjech zdôrazňuje, že na slovenský trh prídu tieto techniky – menej skalpela, väčší efekt – čo nevidieť, vrátane využitia kmeňových buniek.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
žena, tréning, cvičenie, krása

Nepoťte sa vo fitku s mejkapom! Toto hrozí vašej pokožke

20.02.2017 09:00

Chodíte pravidelne do fitness-centra alebo na pilates či jogu. Potíte zo seba dušu, ale za každú cenu chcete vyzerať bezchybne.

Jazmín patrí medzi vzácne ingrediencie v parfumoch.

Keď ruža či jazmín majú cenu zlata: Tajomstvá parfumov, ktoré ohúria!

17.02.2017 13:00

Hoci dnešné výrobné procesy umožňujú vytvárať umelé náhrady mnohých ingrediencií, niektoré sa nahradiť nebudú dať asi nikdy.

Kendall Jenner a Bella Hadid - Michael Kors - týždeň módy - deň modelky

Topmodelky ako ich často nevidieť. Tento kolobeh prežívajú denne!

16.02.2017 16:53

Obe sú svetoznáme topmodelky a ich tváre sa objavujú v magazínoch či na prehliadkach. Ako vyzerá ich život práve tam?

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.