Aj muži majú radi plastiku. Upravujú im viečka a robia obriezku

Ženy po tridsiatke či päťdesiatke a muži manažéri. Taká je v súčasnosti cieľová skupina ľudí, ktorá vyhľadáva šikovné ruky plastického chirurga. Čomu holdujú najviac?

plastika, plastická operácia, chirurgia, injekcia
Ilustračné foto.
Autor:

Ženy sú hrdinky, muži menej

Trend v skrášľovaní pomoc skalpela sa v tomto období posunul zo starších žien na mladšie. Vyzerať krajšie, a to aj za cenu dočasnej bolesti, chcú i muži na vysokých postoch a vo vedení veľkých firiem. Podľa popredného slovenského plastického chirurga MUDr. Vlastibora Minarovjecha z ESTETIC CLININC s.r.o. vedie v počte zákrokov práve tá nežnejšia polovička ľudstva. A viac to zvláda aj s prípadnými „dozvukmi“ po operácii. „Ženy sú hrdinky, nemajú problém, aj keď im hrozí trochu bolesti či opuchov. Majú asi väčšiu motiváciu. Muži tieto pocity znášajú omnoho horšie,“ vysvetľuje pre Pravda.sk vyhľadávaný plastický chirurg.

U dám vedú prsia, u mužov i obriezka

Podľa MUDr. Vlastibora Minarovjecha sú u žien na prvom mieste stále operácie zväčšovania prsníkov, tzv. augmentácie, nasledujú operácie viečok. „Poklesol záujem o liposukciu, čo je dané tým, že dnes kozmetické salóny ponúkajú rôzne neúčinné, ale zato neinvazívne, nazvime ich praktiky.“ U mužov sú v obľube operácie viečok, korekcie jaziev, liposukcia a dokonca i obriezka, ktorú vyhľadávajú muži nielen z hygienických dôvodov, ale aj z dôvodu lepšieho prežívania pohlavného styku.

Čítajte viac

Bude menej bolesti

Stále platí, že nájsť si dobrého plastického chirurga je polovicou úspechu. Ak sa v snahe po dokonalosti snažíte ušetriť, dávajte si pozor na pokútne kliniky poskytujúce zázraky na počkanie. Niektoré z nich, ktoré majú napríklad odstrániť veľké zásoby telesného tuku, a to bez zásahu chirurga, sú vopred odsúdené na neúspech, stratu času aj peňazí.

Plastickí chirurgovia sa v súčasnosti snažia zmierňovať fyzickú bolesť po operáciách novými úspešnými metódami s minimálnym použitím skalpela. MUDr. Vlastibor Minarovjech zdôrazňuje, že na slovenský trh prídu tieto techniky – menej skalpela, väčší efekt – čo nevidieť, vrátane využitia kmeňových buniek.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Moderátorka Soňa Müllerová.

Müllerová, Kmotríková či Rakovská - ako zvládajú módu mimo kamier?

23.03.2017 07:00

Keď zasadnú do moderátorského kresla, alebo sa postavia pred televízne kamery, zväčša vyzerajú tip top.

Modelka na prehliadke značky Versace - v kolekcii jar-leto 2017.

Vybrať si len jednu bundu na jar? Toto je 7 tipov na športový hit

22.03.2017 07:00

Športu zdar, outdoorovému odevu tiež! Akoby sa na tom zhodli dizajnéri, keď tvorili odevy na jarnú sezónu.

Zdobené košele v pánskom štýle

Pánska košeľa na dámsku nôtu! Máme 9 tipov na hit jarného šatníka

21.03.2017 12:00

Nová revolúcia v znamení košieľ! Kus odevu, ktorý hral prím skôr v pánskom šatníku, boduje tentoraz aj u nežného pohlavia.

jemen

UNICEF: V Jemene je až pol milióna detí v ohrození života

27.03.2017 07:59

Pre vojnu, hlad, chorobámy a chudobu je v Jemene v ohrození života približne 462-tisíc detí. Od začiatku konfliktu v roku 2014 ide o nárast o 200 percent.

tatry, hory, turisti, túra, kopce, štíty,

Tragédia v Tatrách si vyžiadala dva mladé ľudské životy

27.03.2017 07:24

Vysoké Tatry boli v nedeľu dejiskom tragédia, ktorá si vyžiadala životy dvoch mladých mužov.

Ivanka Trump

Ivanka Trumpová sa zúčastní na ženskom summite v Berlíne

27.03.2017 07:16

Ivanka Trumpová, dcéra prezidenta USA Donalda Trumpa, plánuje cestu do Nemecka, aby sa tam zúčastnila na summite o posilnení ekonomického postavenia žien.

dôchodok, dôchodca, penzia, peniaze

Výber všetkých úspor z II. piliera nebude pre každého

27.03.2017 07:00

Nie každý, kto na to bude mať nárok, si bude môcť po odchode do penzie vybrať peniaze z II. piliera hneď. Závisí to od konkrétnej DSS.