Tri pohromy domáceho farbenia vlasov: Ako sa im vyhnúť?

Stále dosť žien si vlasy farbí po domácky. Používanie farieb z pestrej ponuky značiek aj odtieňov tomuto kroku nahráva. Niekedy však aj najlepší úmysel môže skončiť nehodou.

farbenie vlasov po domácky
Farbenie vlasov po domácky je dnes už vďaka vyspelým technológiam pri vývoji farieb veľmi efektívne.
Autor:

Celkom iný odtieň, zničené vlasy, suché končeky alebo napríklad podráždená koža? Áno, aj to sa môže stať. Nehody pri domácom farbení vlasov nie sú až také výnimočné. Určite ich však bude menej, ak si budete dávať pozor na nasledovné.

Umyť vlasy pred farbením

Pred nanášaním farby je dobré vlasy detoxikovať a očistiť. Nemali by ste to však robiť klasickým šampónom. Na umývanie v takomto prípade slúžia rozličné čistiace šampóny (často označované aj anglickým slovným spojením „precolour claryfying“). Vlas pripravia na pôsobenie farby, umožnia mu absorbovať ju rovnomerne a tiež pomôžu k tomu, aby výsledná farba na vlasoch držala dlhšie a pôsobila živšie a zdravšie dlhší čas.

Tip: Šampón Kevin Murphy Maxi Wash Detox Shampoo – pripravuje vlasy na farbenie a absorbovanie výživných látok v maskách či zábaloch. Pôsobí tiež na vlasovú pokožku, čistí ju a exfoliuje pomocou AHA-kyselín, výťažkov z grapefruitu či papáje.

Ošetrovať vlasy pravidelne

Každé farbenie je pre vlasy zaťažujúce. Na to, aby ho zvládli, by mali byť čo najzdravšie a správne ošetrované. Vlasy si pýtajú výživu a vy im ju neodopierajte. Pravidelne im doprajte kondicionér či zábal alebo masku. Zdravé vlasy oveľa lepšie absorbujú farbu a tak sa postarajte o to, aby to fungovalo.

Tip: Pomáda Botanicals Fresh Care Softening Pomade s výťažkom z požlta farbiarskeho so sójovým a kokosovým olejom je určená pre suché vlasy. Vyživí ich a dodá im stratená hydratáciu a jemnosť.

Farbite s dostatkom poznatkov

Častým problémom je u žien, že nepoznajú správne, aký farebný tón majú ich vlasy. V takom prípade potom môže výsledok hrať proti nim. Ak je vaša pôvodná farba v studených tónoch, mali by ste siahať po popolavých tónoch farieb (označujú sa aj C – ako cold), ak máte teplý farebný tón, siahnite po zlatistých farebných odleskoch (farby s W – warm). Na trhu sú aj farby s neutrálnym tónom, ktoré pomôžu najmä neznalým a váhajúcim.

Tip: Vlasy do teplých medených tónov zafarbí napríklad farba Palete Natural Colors Sunset Bronze v niektorom z troch odtieňov. Dodáva dojem akoby dovolenkových – slnkom pobozkaných vlasov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
žena, tréning, cvičenie, krása

Nepoťte sa vo fitku s mejkapom! Toto hrozí vašej pokožke

20.02.2017 09:00

Chodíte pravidelne do fitness-centra alebo na pilates či jogu. Potíte zo seba dušu, ale za každú cenu chcete vyzerať bezchybne.

plastika, plastická operácia, chirurgia, injekcia

Aj muži majú radi plastiku. Upravujú im viečka a robia obriezku

17.02.2017 17:00

Ženy po tridsiatke či päťdesiatke a muži manažéri. Taká je v súčasnosti cieľová skupina ľudí, ktorá vyhľadáva šikovné ruky plastického chirurga. Čomu holdujú najviac?

Jazmín patrí medzi vzácne ingrediencie v parfumoch.

Keď ruža či jazmín majú cenu zlata: Tajomstvá parfumov, ktoré ohúria!

17.02.2017 13:00

Hoci dnešné výrobné procesy umožňujú vytvárať umelé náhrady mnohých ingrediencií, niektoré sa nahradiť nebudú dať asi nikdy.

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.