Budú sa dámy holiť? Nový trend krásy prekvapuje... ostrosťou

V starostlivosti o ženskú krásu sa každý rok objaví nejaká nová nečakaná metóda, ktorá má ženám pomôcť k zlepšeniu vzhľadu. Najnovší z trendov, o ktorom informuje britský magazín Vogue, poriadne prekvapuje.

spoločné holenie - holenie partnera
Začnete si nebodaj požičiavať partnerovu žiletku?
Autor:

Reč je o dermaplaningu (derma = koža, planing v angličtine znamená hobľovanie) – metóde, pri ktorej sa ženy doslova holia. Ak si však predstavíte penu na holenie a žiletku, rýchlo na to zabudnite. Ide totiž o odborný kozmetický zákrok, pri ktorom sa používa superostrá čepeľ a školený odborník s ňou prechádza po tvári.

Ako už možno tušíte, pointou je odstránenie najvrchnejšej vrstvy odumretej kože. Zvyčajne kozmetickí odborníci po celom svete na niečo podobné odporúčali píling – či už domáci, alebo chemický. Tentoraz však ide vraj o metódu, ktorá vrstvičku kože odstráni spoľahlivo a dodá tak pleti novší a krajší vzhľad.

Známy módny magazín cituje amerického dermatológa Dr. Colberta, ktorý tvrdí, že táto „metóda vyzerá síce nebezpečne, ale vôbec taká nemusí byť“. V prospech dermaplaningu podľa neho hovorí napríklad to, že pokožku nedráždi ako mnohé prípravky. Jediný, ktorý sa aplikuje pri prechádzaní čepele po pokožke, je upokojujúci výživný olej.

Ženy, ktoré už túto metódu skúsili, však majú rozličné názory. V niektorých sa objavuje strach z ostrej čepele, ktorá prechádza po tvári a potrebuje skutočne pevnú ruku dermatológa pri aplikácii. Niektoré tvrdia, že pokožku nikdy nemali jemnejšiu ako práve po tejto procedúre.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
žena, tréning, cvičenie, krása

Nepoťte sa vo fitku s mejkapom! Toto hrozí vašej pokožke

20.02.2017 09:00

Chodíte pravidelne do fitness-centra alebo na pilates či jogu. Potíte zo seba dušu, ale za každú cenu chcete vyzerať bezchybne.

plastika, plastická operácia, chirurgia, injekcia

Aj muži majú radi plastiku. Upravujú im viečka a robia obriezku

17.02.2017 17:00

Ženy po tridsiatke či päťdesiatke a muži manažéri. Taká je v súčasnosti cieľová skupina ľudí, ktorá vyhľadáva šikovné ruky plastického chirurga. Čomu holdujú najviac?

Jazmín patrí medzi vzácne ingrediencie v parfumoch.

Keď ruža či jazmín majú cenu zlata: Tajomstvá parfumov, ktoré ohúria!

17.02.2017 13:00

Hoci dnešné výrobné procesy umožňujú vytvárať umelé náhrady mnohých ingrediencií, niektoré sa nahradiť nebudú dať asi nikdy.

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.